Місія ОБСЄ розповіла про застряглі снаряди посеред житлових кварталів Донецька

Дата: 11 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Команда Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, що працює на окупованих частинах Донецької та Луганської областей, розповіла про численні випадки виявлення нерозірваних снарядів у житлових кварталах Донецька.

Про це йдеться в останньому звіті організації.

7 грудня на вулиці Авдіївській експерти бачили чотири невибухлі боєприпаси, що застрягли в землі. За їхньою оцінкою, це були снаряди секції двигунів ракет РСЗВ “Град”.

Також монітори розповіли, що бачили в місті численні факти, що підтверджують знаходження нерозірваних снарядів.

“На вулиці Стратонавтів у Київському районі Донецька члени патруля СММ вперше бачили саморобний попереджувальний знак про мінну небезпеку, що складався з дерев’яного кілка, до верхньої частини якого було прикріплено шматок червоної тканини. У житловому районі н. п. Спартак (непідконтрольний урядові, дев’ять кілометрів на північ від Донецька) на узбіччі дороги, що веде до Донецького аеропорту, спостерігачі бачили три нові знаки з написами російською мовою “Стоп! Міни” на аркушах паперу”, – йдеться в доповіді.

Водночас у Донецькій та Луганській областях місія констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню – 32 вибухи в першій та жодного в другій.  

Міжнародні експерти неодноразово наголошували, що Україні слід почати розмінування Донбасу. У  своїй доповіді за лютий 2018 року координатор Кластера ООН з питань захисту зазначив, що наявність мін та боєприпасів, що не розірвалися, впливає на життя двох мільйонів людей на сході України, становить загрозу життєво важливим об’єктам цивільної інфраструктури, перешкоджає свободі пересування, перекриває доступ до засобів існування та обмежує можливості для дозвілля дітей. Україна належить до числа країн з найбільшою у світі кількістю жертв мін та інших вибухонебезпечних залишків війни. За даними Міністерства оборони, з початку бойових дій на Донбасі жертвами мін і снарядів стали 1858 осіб: кількість загиблих становила 482 людини, з них 21 дитина. Нещодавно Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект про протимінну діяльність в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: