Мін’юст пропонує обшукувати людей без рішення суду та запровадити комендантську годину через COVID-19

Дата: 16 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції України у зв’язку з поширенням коронавірусу пропонує доповнити закон про надзвичайний стан нормами, які дозволяють проводити огляд особистих речей та обшук автомобілів без рішення суду.

Про це інформує Insider з посиланням на свої джерела в МВС та Мін’юсті.

Повідомляється, що ці пропозиції зараз обговорюють у форматі робочої групи на базі Комітету з питань здоров’я нації, який працює над законопроєктами стосовно захисту від епідемії коронавірусу.

Зокрема, члени групи хочуть доповнити статтю 17 Закону України “Про правовий режим надзвичайного стану”, додавши два пункти:

– запровадження комендантської години;

– перевірка документів у громадян, а в необхідних випадках – проведення особистого огляду, огляду речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень та житла громадян.

МВС зі свого боку на комітеті пропонує змінити одну зі статей кримінального кодексу. За порушення санітарних правил там хочуть запровадити штраф від 1000 до 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або ж позбавлення волі до трьох років. Тоді як у чинній редакції передбачено штраф до 100 неоподаткованих мінімумів та обмеження волі до трьох років.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter