Міносвіти відправляє “Сімейні цінності” на повторний розгляд

Дата: 01 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Міністерство освіти і науки України скасувало позитивний висновок Науково-методичної комісії для навчально-методичного посібника до навчальної програми “Сімейні цінності”.

Відповідний лист МОН уже розіслано обласним департаментам/управлінням освіти та інститутам післядипломної педагогічної освіти, йдеться на сайті відомства.

“Програма курсу, всі методичні посібники та робочі зошити, які йдуть разом з нею, будуть відправлені на повторний розгляд комісії”,– поінформувала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що виявлення дискримінаційних норм у навчально-методичній літературі останнім часом набуло масового характеру, тож потрібно застосовувати системні рішення.

У найкоротший термін МОН підготує наказ про підвищення якості відповідної літератури.

“Справа не в тому, у скількох школах викладається цей факультативний курс, адже навіть якщо в одній школі може вивчатися курс із таким дискримінаційним текстом, то це – вже проблема”, – сказала Гриневич.

Міністр пообіцяла, що найближчим часом переглянуть усі навчально-методичні посібники, надруковані за останні 5 років, – тобто всі ті, що мають зараз грифи МОН.

Крім того, створять робочу групу для опрацювання нового Положення про надання грифів Міносвіти.

За словами Гриневич, МОН не в змозі перечитати всі підручники та посібники, тому існують відповідні комісії, які схвалюють програми та навчально-методичні матеріали до них.

Міністр запевнила, що склад усіх комісій, які працюють при Науково-методичній раді з питань освіти, обов’язково переглянуть.

На думку Гриневич, потрібно підвищити персональну відповідальність експертів та рецензентів, які дають позитивні висновки до навчальних програм, факультативних курсів та навчально-методичної літератури.

Нагадаємо, що лист із рекомендаціями впроваджувати факультатив “Сімейні цінності” МОН наприкінці жовтня розіслало регіональним департаментам освіти.

До листа додається список літератури, якою представники міністерства пропонують користуватися під час викладання курсу для школярів 8–9-х класів.

Серед рекомендованої Міносвіти літератури є посібник “Сімейні цінності для учнів 8–9 класів” (автори – В. Прит, С. Тесленко, З. Охріменко, Л. Корецька).

Українським підліткам він розповідає, що “чоловік – творець, який завжди прагне до новизни”. Чоловік, за версією укладачів посібника, повинен бути великодушним, цікавим і хоробрим.

Але не все так просто: “Розкриттю чоловічих талантів і якостей сприяє жінка, яка знаходиться поруч”.

“Справжня жінка ніколи не сперечається, не доводить, не намагається керувати ситуацією, оскільки знає, що все в світі створено для неї, для реалізації її бажань і мрій. А швидкість реалізації її бажань залежить від якості простору, яке вона формує повагою і любов’ю до себе і чоловіка, який втілює її бажання і мрії”.

Автори посібника “Сімейні цінності” докладно підійшли до опису жіночих обов’язків. Так, у посібнику написано: жінка повинна відповідати за свої статки і наповнення загального простору любов’ю.

“Це і підбирати штори на вікна, і доглядати за чоловіком, і з любов’ю подавати чай, і готувати їжу, і продумувати сімейне дозвілля”, ­– навчають школярів автори методички.

На рекомендацію застосовувати посібник, який не відповідає сучасним поглядам на роль жінки та чоловіка у суспільстві та базується на соціальних стереотипах, відреагували політики, громадські активісти, експерти з гендерної рівності та журналісти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: