Мін’юст перевірить, чи законно Зеленський призначив голову АП та заступників

Дата: 23 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції просить Адміністрацію президента надати копії трудових книжок та інформацію про початок люстраційної перевірки щодо призначених керівників відомства.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

Мін’юст хоче отримати інформацію про голову АП Андрія Богдана, його першого заступника Сергія Трофімова, заступників Юрія Костюка, Кирила Тимошенка, Руслана Рябошапку, Вадима Пристайка.

“Сьогодні направляю листа в Адміністрацію президента України з роз’ясненням законодавства про очищення влади і його застосування щодо посади глави Адміністрації президента”, – зазначив Петухов.

Він зауважив, що за проведення люстраційної перевірки чиновника відповідає той, хто його призначає, і в разі виявлення факту застосування заборон, передбачених законом, має звільнити таку особу та надіслати це рішення Міністерству юстиції.

Якщо вимоги закону “Про очищення влади” не виконуються, остаточне рішення ухвалює суд.

“Для перевірки правильності виконання закону запитуємо інформацію щодо новопризначених очільників Адміністрації президента”, – пояснив Петухов.

Він стверджує, що “це абсолютно звичайна усталена практика Мін’юсту, в якій немає ані краплі політики”.

Заступник міністра оприлюднив копію листа, надісланого в АП.

У ньому йдеться, що Мін’юст відреагував, зокрема, на звернення ЗМІ та громадських організацій, які повідомили, що очільник АП Андрій Богдан може підпадати під люстрацію.

Як відомо, 21 травня президент Володимир Зеленський призначив головою своєї Адміністрації Андрія Богдана, який є його радником з юридичних питань та екс-юристом олігарха Ігоря Коломойського.

Журналісти та громадські активісти стверджували, що Богдан не може протягом 10 років працювати на держслужбі – до жовтня 2024 року. Він потрапляє під обмеження, бо двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики за часів президентства Віктора Януковича

Заступник голови Адміністрації президента Зеленського Руслан Рябошапка заявив, що закон про очищення влади не поширюється на посади в АП.

Сам Богдан вважає, що він “абсолютно несправедливо” потрапив під закон про люстрацію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter