Мінфін розробив законопроект щодо перевірки отримувачів субсидій

Дата: 20 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Міністерство фінансів, щоб зменшити нецільове використання державних коштів, розробило та скерувало на розгляд Кабміну законопроект, яким пропонується запровадити систему перевірки отримувачів субсидій.

Про це повідомив заступник міністра фінансів України Юрій Гелетей в інтерв’ю Громадському.

У відомстві зазначили, що завдяки їхнім рекомендаціям щодо проведення перевірки осіб, які звернулися за субсидіями, вдалося зекономити 5,9 мільярда гривень. Ще 46,5 мільйона повернули назад до бюджету.

“Перевірки отримувачів житлово-комунальних субсидій протягом січня – вересня 2018 року показали, що понад 68 тис. осіб отримують декілька субсидій за різними адресами. Або інший випадок: громадянин купив автомобіль Mercedes-Benz вартістю понад 1,3 млн гривень і оформив субсидію в розмірі 2000 гривень”, – сказав Гелетей.

У Мінфіні планують створити прозору електронну систему верифікації (перевірки) отримувачів субсидій.

Нагадаємо, що в жовтні КСУ визнав неконституційними положення Бюджетного кодексу, які надають Міністерству фінансів право отримувати інформацію, що містить персональні дані громадян.

У поданні оскаржувалися положення абзацу першого пункту 40 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України, які дозволяють Мінфіну під час здійснення повноважень з контролю за моніторингом пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат отримувати інформацію, що містить персональні дані. Також, згідно з цими положеннями, Мінфін має право на доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, які тримають державні органи або органи місцевого самоврядування. Для отримання та обробки таких персональних даних міністерство не потребує згоди фізичних осіб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: