Міліція переслідує фермера, що постраждав від шахраїв

Дата: 24 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Фермера зі Львівщини, що потрапив у боргову пастку, працівники Печерського райвідділу міліції Києва переслідують у кримінальній справі за фактом шахрайства, незважаючи на часткову сплату боргу.

Як повідомляє офіційний сайт Асоціації українських моніторів дотримання прав людини у діяльності правоохоронних органів, підприємець Сергій Шелемба звернувся за допомогою до регіонального координатора із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини В’ячеслава Свірця, який є також представником Асоціації УМДПЛ у Рівненській області.

Він розповів, що займається фермерським господарством у Буському районі Львівщини, і погодився узяти позику у розмірі близько 75 000 американських доларів для залучення іноземних інвестицій у свою справу. Шахраї пообіцяли йому знайти інвестора та влаштувати з ним зустріч, а також знайти позикодавця, що профінансує іноземні поїздки та переговори. Позику було підтверджено необхідними документами, але інвесторів знайдено не було, і Сергія за кордоном ніхто не чекав. Його матеріальне становище погіршилось, але він не відмовлявся від свого боргу і частково сплачував його.

Проте одного разу працівники Печерського райвідділу міліції РУ ГУ МВС України м. Києва прийшли нього з постановою про обшук у зв’язку з тим, що було порушено кримінальну справу за фактом шахрайства. Слідчий довгий час не залучав до справи документи, що свідчать про часткову сплату позики, водночас правоохоронці щотижня викликають Сергія до Києва, обіцяють “закрити”, навіть вимагали переоформити землю, що є у його власності. 

Сергій каже, що не відмовляється від сплати боргу, перебуває на постійному зв’язку з позикодавцем. Однак той відмовляється назвати номер свого банківського рахунку для подальшої сплати коштів.

Таким чином, між позикодавцем та фермером склалися цивільно-правові відносини, що мають розглядатися у рамках переговорів або цивільного судочинства.

Однак такі очевидні речі не сприймаються слідчим Печерського райвідділу міліції. Даний правоохоронець, зібравши під час кримінального провадження показання учасників боргових відносин, документи щодо позики, її часткового погашення, інвестування та документальне підтвердження намагання боржника повернути борг, заперечує договірні, цивільні відносини та штучно намагається надати їм вигляд кримінального правопорушення“, – говорить адвокат Сергія Шелемби.

Зазвичай працівники міліції навіть не приймають заяви, якщо є документи, що підтверджують цивільно-правові відносини. Тому, на думку Сергія, така поведінка – ознака того, що правоохоронці перебувають у змові з шахраями, що обіцяли фермеру допомогти із залученням інвесторів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: