Мігранти в Україні отримали право на безоплатну правову допомогу

Дата: 30 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Українське законодавство зазнало ряд суттєвих змін щодо захисту прав мігрантів. Зокрема, мігранти в Україні отримали право на безоплатну правову допомогу, скоротився термін перебування в спеціальних центрах. Також тепер суд може призначати альтернативні запобіжні заходи, серед яких – взяття особи на поруки організацією, і можливість внести заставу.

Ці зміни стали можливими із підписанням Петром Порошенком Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянств та урегулювання окремих питань, пов’язаних з протидією нелегальній міграції”. 

Як коментує керівник Адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Борис Захаров, цей закон надає гарантії судового захисту іноземців та осіб без громадянства. Про це пишуть на сайті УГСПЛ.

Раніше все вирішувалося адміністративною процедурою і були численні порушення прав людини. Наприклад, іноземця, особу без громадянства для примусового видворення або для встановлення особи розміщували в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, і альтернатив ніяких не було. Тепер це буде визначати Адміністративний суд.

“Ці люди отримають право на безоплатну правову допомогу, можуть бути застосовані альтернативні запобіжні заходи”, – зауважив Борис Захаров.

У Державній міграційній службі найперше відзначають зміни в законі щодо терміну тримання в пунктах тимчасового тримання іноземців.

“Ми кардинально змінили процедури строків перебування у Пунктах тимчасового перебування іноземців. З одного боку ми їх скоротили, а з іншого боку – визначили окремі випадки, які дають нам право їх збільшувати”, – каже директор Департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства Наталія Науменко.

До слова, якщо раніше граничний строк перебування незаконних мігрантів становив 12 місяців, тепер – лиш 6 місяців. Однак якщо іноземець не йде на співпрацю у його ідентифікації або очікуються документи з країни його походження – строк утримання може бути подовжено ще на 12 місяців.

Ще один аспект нового закону передбачає те, що відтепер суд буде переглядати справу кожного мігранта. Таким чином відбувається адміністративний нагляд за ефективністю процедури ідентифікації мігранта з боку органів влади.

Що стосується самих мігрантів, то представники ДМС гарантують їх захищеність. Вони можуть йти до суду, надавати докази, суд може розглядати їхню справу, може пом’якшувати строки утримання, можливим є і регулярний перегляд причин тримання і т.д. Також іноземці та особи без громадянства мають можливість отримувати правову допомогу.

Ще одна новація закону – у суду з’явилась можливість призначати альтернативні запобіжні заходи, серед яких взяття особи на поруки організацією, установою чи підприємством, а також – застава.

До слова, прийняття цього закону було однією з вимог Європейського Союзу в контексті безвізового діалогу, тому очікується, що подібне перетворення має наблизити вітчизняне законодавство до практик ЄС.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: