“Ми йдемо по тебе!”: суддям на електронні скриньки надходять погрози від імені С14

Дата: 29 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Одразу декілька суддів повідомили про те, що отримали на електронні скриньки погрози від нібито ультраправих із С14 зі словами “Всім суддям України смерть”. 

Про це повідомляє видання “Закон і Бізнес”. 

Про погрози з електронної скриньки С14UA@i.ua, зокрема, повідомили голова Сумського окружного адміністративного суду Микола Шаповал та керівник Чугуївського міського суду Харківської області Зіновій Гуменний.

“Одного разу він отримав на електронну адресу суду з е-мейлу С14UA@i.ua серію зображень, які містили погрози. “Всім суддям України смерть”, “Всім, хто на перешкоді здобуття вільності трудовому люду” – закликали зображення з лозунгами. Завершився лист попередженням “Ми йдемо по тебе!”, – розповіло видання про історію Шаповалова. 

Листи, як зазначають журналісти, здались очільникам установ загрозливими й ознакою тиску на суддів, а тому вони звернулися до Вищої ради правосуддя та генерального прокурора з вимогами захистити їх від таких погроз. Видання нагадує, що конфлікт із праворадикалами свого часу завадив одній київській судді успішно пройти кваліфікаційне оцінювання. В її провадженні перебували одночасно дві справи, в яких обвинуваченими були радикально налаштовані молодики.

Як відомо, на початку березня Управління Верховного комісара ООН з прав людини побачило порушення прав адвокатів в Україні та рекомендує правоохоронним органам вжити заходів для їхнього захисту. Експерти задокументували випадки втручання членів крайніх правих груп у кримінальні провадження у справах, пов’язаних із конфліктом, та резонансних кримінальних справах. Експерти, зокрема, фіксували спроби залякування суддів, обвинувачених та їхніх адвокатів; усього таких випадків налічили три. У всіх цих випадках порушниками виступали члени крайніх правих груп.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: