Мера Кишинева визнали винним у підбурюванні до дискримінації

Дата: 24 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Рада з недискримінації визнала мера Кишинева Доріна Кіртоаке винним у тому, що той підбурював до дискримінації за ознаками статі і віку.

Про це повідомляє інтернет-видання Newsmaker.md.

Дорін Кіртоаке привітав свою суперницю у другому турі Зінаїду Гречану з тим, що вона “мала сміливість брати участь у цій виборчій кампанії”. Переможець на місцевих виборах також дорікнув чоловікам із соцпартії і “тим з Кремля” у тому, що вони “сховалися за її спідницею”.

Такі висловлювання Кіртоаке, які він зробив 29 червня, стали підставою для звинувачень в сексизмі.

Кіртоаке сказав, що “вони не мали висувати кандидатом в мери 59-тирічну жінку, яка перебуває у передпенсійному віці і на схилі своєї діяльності”.

“Інтелектуальні можливості, політичні досягнення, особистісний потенціал не мають для відповідача (Доріна Кіртоаке – ред.) ніякого значення. Він акцентує увагу на тому, що його опонент – жінка, яка до того ж досягла пенсійного віку”. На думку Ради з недискримінації, подібні висловлювання, особливо з вуст публічних осіб, можуть демотивувати жінок брати участь у суспільно-політичному житті країни.

Рада з недискримінації вирішила, що Кіртоаке має публічно вибачитись, додавши до рішення текст вибачення.

“Прошу пробачення за мої дискримінаційні заяви щодо чоловіків і жінок у політиці і прошу вибачення за свої сексистські заяви перед жінками”, – йдеться у тексті вибачення, який підготували правозахисники.

У випадку, якщо Дорін Кіртоаке не вибачиться, він підлягатиме адміністративній відповідальністі.

Коментуючи вибачення Доріна Кіртоаке на своїй сторінці в мережі Facebook, Рада з недискримінації висловила жаль, що у відповідача немає розуміння етичних меж, за які не повинен виходити політик, у тому числі в публічних висловлюваннях.

Рада також зауважує, що деякі меседжі з повідомлення Кіртоаке в Facebook є негідними політика, і нагадує, що 52% населення Молдови складають жінки, тобто потенційні виборниці. Мова йде про наступні висловлюваннях: “з посвідчень особи жінок потрібно вилучити рік народження, щоб ми знали тільки місяць і день, коли її поздоровляти”, “у жінки немає віку, особливо якщо вона стежить за собою” і “якою б сильною не була жінка, їй все одно потрібно чоловіче плече”.

На думку правозахисників, мер Кишинева не визнав, що образив конкретну частину населення, а його фраза “Прошу вибачення, якщо я когось образив” занадто розмита за змістом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: