Меморіал визнав 24 арештованих російськими силовиками кримських татар політв’язнями

Дата: 22 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Правозахисний центр “Меморіал” визнав 24 кримських татар, заарештованих у Криму за підозрою в тероризмі, політв’язнями. 

Про це йдеться на сторінці центру у Facebook.

Правозахисники стверджують, що за допомогою незаконних арештів ФСБ Росії намагається придушити правозахисний рух кримських татар.

“Репресії спрямовані не просто проти мирних мусульман, не просто проти кримських татар, але проти мирного громадського спротиву політичним репресіям Кремля в Криму. Люди, які надавали жертвам інформаційну підтримку, організовували передачі в’язням і допомогу їхнім сім’ям, регулярно відвідували суди у політичних справах, самі опинилися за ґратами. Більшість заарештованих пов’язані з правозахисним рухом “Кримська солідарність”, який підтримує жертв переслідувань”, – зауважують у “Меморіалі”. 

Також правозахисники підкреслили, що звинувачення в участі в “Хізб ут-Тахрір”, яка заборонена в Росії, стало лише приводом і інструментом придушення громадської солідарності і громадянської активності кримських татар.

“Меморіал” неодноразово заявляв, що вважає безпідставним оголошення “Хізб ут-Тахрір” терористичною організацією. Росія – єдина держава у світі, яка визнала її такою. У жодній з відомих нам кримінальних справ, у межах яких за ґратами опинилися вже понад 250 мусульман, немає ознак не тільки тероризму, але й підготовки або хоча б обговорення терактів і застосування зброї”, – наголошують вони.

Як відомо, під час обшуків в окупованому Криму російські силовики затримали понад 20 осіб. ФСБ провела масові обшуки в межах так званої справи “Хізб ут-Тахрір”. Задля цього силовики навіть оточили цілий мікрорайон у Сімферополі. 28 березня силовики затримали ще трьох активістів, але вже в Ростові. Обшуки в їхніх кримських будинках пройшли без їхньої присутності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: