Механізму компенсації матеріальних збитків від конфлікту на Донбасі досі не існує – правозахисниця

Дата: 20 Липня 2018
A+ A- Підписатися

За чотири роки війни на Донбасі не створено механізму компенсації збитків за зруйноване чи пошкоджене майно постраждалим громадянам.

Про це повідомила координаторка благодійного фонду “Право на захист” Еліна Шишкіна, передає видання “Донецькі новини”.

За її словами, в Україні досі не створена підзаконна нормативно-правова база для компенсації збитків потерпілим від війни на Донбасі.

“Чотири роки війни минуло, йде п’ятий рік російсько-українського збройного конфлікту, але на сьогодні у нас досі немає єдиної бази пошкодженого або зруйнованого внаслідок конфлікту майна. У нас досі немає законодавчо встановленого механізму компенсації збитків за зруйноване чи пошкоджене майно внаслідок терористичного акту, хоча є ст. 19 Закону України “Про боротьбу з тероризмом”, яка чітко говорить про те, що будь-які збитки внаслідок теракту компенсуються з державного бюджету”, – зауважила вона.

Шишкіна підкреслила, що наявна норма є декларативною та не має механізму реалізації.

“Мав бути створений механізм фіксації ушкоджень, визначено методику оцінки ступеня пошкодження і оцінки розрахунків у фінансовому еквіваленті заподіяної шкоди, як доводити, що ці будинки були зруйновані внаслідок теракту, внаслідок війни, а не внаслідок пожежі чи руйнування від старості”, – сказала правозахисниця.

Раніше Дарина Толкач, координаторка з адвокації у БФ “Право на захист”, закликала переселенців через суд домагатись компенсацій за втрачене житло, “попри зневіру в українській правовій системі”. Вона переконана: якщо переселенці не будуть відстоювати компенсації, то вони не зможуть отримати їх у майбутньому. 

“Державу може стимулювати вирішити питання компенсації усвідомлення того, що, вичерпавши всі можливості в судах, ми надсилатимемо заяви до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). І якщо бодай одна справа встоїть у ЄСПЛ, то право на компенсацію втраченого чи пошкодженого житла та реституцію відкриється для всіх постраждалих. Не бійтесь, звертайтеся до юристів та захищайте своє право в українських судах”, – говорить вона. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: