Мангер пройшов детектор брехні, але в ГПУ результати не прийматимуть

Дата: 24 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Підозрюваний у замовлені вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк Владислав Мангер пройшов перевірку на детекторі брехні.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з документами, які опублікував Мангер, він не знав про напад на Гандзюк і не брав участі в діях, пов’язаних з ним.

“Вся процедура тривала більше чотирьох годин, відповідати можна було тільки “так” або “ні”. Дослідження проводилося відповідно до вимог і стандартів американської асоціації поліграфологів, Всеукраїнської асоціації поліграфологів і чинного законодавства України”, – зазначив Мангер. 

У свою чергу з результатами детектора брехні не погоджується речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко. За його словами, перевірку проводили за ініціативи самого підозрюваного та з порушеннями. Так, згідно з ухвалою Шевченківського суду від 14 березня, Магнер повинен був пройти судову психологічну експертизу із застосуванням спеціального технічного засобу – комп’ютерного поліграфа, а виконати ухвалу доручили експертам КНДІСЕ Міністерства юстиції. 

“Дане дослідження проведено за його власної ініціативи, поза межами кримінального провадження, і його матеріали не можуть бути прийняті до уваги органом досудового розслідування, оскільки при цьому він не виконав вимоги ухвали слідчого судді та не пройшов експертизу в спеціальному експертному закладі”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Порушення знайшли й активісти ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?”. 

“Замість проходження експертизи на виконання ухвали суду в акредитованій установі, він знайшов більш поступливу контору “Аріадна”. Раніше це підприємство займалось перевезеннями (што?), і його засновник – Тетяна Пономарьова – досі є засновником ТОВ “Центр”, основною діяльністю якого є діяльність шкіл підготовки водіїв транспортних засобів”, – наголошують вони. 

Питання викликають і відповіді Мангера, які він виклав на своїй сторінці. 

“Він бреше, що не знає, хто причетний до вбивства Каті. При цьому в суді він називав ряд прізвищ та запевняв, що впевнений на 100% в їх причетності. Коли ж він збрехав? Зараз, відповідаючи детекторові, чи на суді під присягою? На поліграфі він також каже, що не знає причини нападу на Катю. Детектор брехні каже йому: “Ніт, ви брешете”. Тому у фейсбуці він виправдовується тим, що нібито на суді Павловський давав покази, що неодноразово озвучував причини нападу на Катю виконавцям злочину. Таких показів не було. Брехня”, – стверджують активісти. 

Як відомо, на початку лютого цього року голові обласної ради Херсонської області Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. Пізніше Мангер заявив, що не тікатиме з країни через підозру в організації вбивства активістки і готовий співпрацювати зі слідством. Згодом він заявив про причетність до вбивства Катерини Гандзюк генерала СБУ Данила Доценка. СБУ закиди щодо генерала Доценка відкинула, назвавши заяву Мангера “абсурдною та безпідставною”. Згодом на чиновника одягли електронний браслет.

У квітні Мангеру змінили підозру: на думку правоохоронців, він замовляв не вбивство, а побиття Гандзюк. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: