Майже половина опитаних харків’ян вважає напади на іноземців хуліганством

Дата: 10 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Лише 24,3% опитаних вважає такі напади проявом ксенофобії. 

Як повідомляє сайт Харківської правозахисної групи, про це свідчать результати експрес-опитування на тему “Ставлення харків’ян до представників різних національностей”, яке було проведене Харківською філією Інституту Горшеніна наприкінці липня 2015 року.

Зазначено, що харків’яни переважно толерантно ставляться до представників інших націй і народів: “Принаймні, 63% опитаних зазначили, що немає таких націй і народів, представники яких викликали б у них почуття роздратування, неприязні. Проте 28,8% харків’ян все ж відчувають неприязнь до представників інших національностей“.

При відповіді на запитання “представники яких саме народів/національностей у Вас викликають неприязнь?”, нетолерантні харків’яни найчастіше називали арабів. На другому місці – роми, потім – азербайджанці і туркмени, африканці, євреї, росіяни та представники азіатських країн.

Близько третини з тих харків’ян, що висловлювали нетерпимість, пояснюють це тим, що представники інших національностей “не рахуються з прийнятими звичаями і нормами поведінки”, також цим опитаним банально не подобається зовнішність “інших”, їх манера поведінки і риси характеру. При цьому 14,3% побоюються представників інших націй і народів у зв’язку із загрозою тероризму, 12,4% не подобається, що вони контролюють певні сфери бізнесу, а 11,9% вбачають їхній зв’язок з криміналом. Кожен десятий вважає, що ті забирають робочі місця у місцевого населення.

48,5% харків’ян вважають, що побиття іноземців українцями – це звичайне хуліганство. Лише 24,3% вважає це проявом ксенофобії. 15,2% мешканців звинувачують в інцидентах самих іноземців: вони, мовляв, самі винні, бо ведуть себе нахабно. 2,4% навіть схвалюють побиття іноземних громадян.

На думку опитаних, нацменшини знаходяться лише на 7 місці у списку найбільш вразливих груп населення (12,1% опитаних). На першому місці – пенсіонери (50,7%), люди з інвалідністю (43,5%) та малозабезпечені (24,7%). Також харків’яни назвали “сексуальні меншини” – 8,5% та вимушених переселенців – 7,3%. 

Опитування здійснювалося в місцях масового скупчення людей. Було опитано 600 жителів Харкова віком понад 18 років. Квотами виступали стать, вік і район проживання опитуваних. За словами соціологів, похибка репрезентативності не перевищує +/- 4,0%. 

Нагадаємо, 11 червня пізно ввечері у Харкові біля студентських гуртожитків близько 40 невідомих у чорному одязі та балаклавах пробіглися по вулиці, розбиваючи скло у машинах іноземних студентів та нападаючи на перехожих. Шестеро людей з тілесними ушкодженнями потрапили до лікарні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter