Майже половина кандидатів до Антикорупційного суду мають сумнівну репутацію – активісти

Дата: 09 Січня 2019
A+ A- Підписатися

55 зі 118 кандидатів на пости суддів Антикорупційного суду мають сумнівну репутацію та, на думку активістів, не мають права обіймати посади, на які претендують.

Про це під час брифінгу, де презентували список недоброчесних суддів, повідомила експертка Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

У червні 2018 року Верховна Рада України ухвалила закон №7440 про Вищий антикорупційний суд України, який розглядатиме виключно справи щодо топ-корупції. Запрацювати новий орган може після призначення щонайменше 35 суддів, 10 із яких мають бути суддями апеляційної палати. Касаційною інстанцією для рішень Антикорупційного суду лишається Верховний Суд, а саме Касаційний кримінальний суд у його складі. За інформацією активістів Центру протидії корупції, фундації DEJURE, “Автомайдану” та “Трансперенсі Інтернешнл Україна”, які аналізували відкриті дані кандидатів, 55 зі 118 збрехали щодо свого майна в деклараціях, ухвалювали політично мотивовані рішення, зокрема щодо активістів Євромайдану, та мають сумнівні політичні зв’язки.

“Понад два роки ми боролися за створення суду, але політики не полишили надію провести лояльних кандидатів. Вони хочуть побачити там не тільки тих, хто вже довів свою лояльність, але й сірих кандидатів, яких можна тримати на гачку. Ми були дуже жорсткими, коли формували наш список”, – зауважила Красносільська.

Тепер, за її словами, судді із сумнівною репутацією мають довести свою доброчесність.

“Ми запрошуємо їх відповісти на наші запитання”, – наголосила активістка.

Список усіх кандидатів, до яких є питання, активісти виклали у відкрити доступ на сайті “Української правди”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: