Майже 8 тисяч дітей уже отримали статус постраждалих від воєнних дій

Дата: 28 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Наразі майже 8 тисяч осіб отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Про це розповіла радниця з питань внутрішньо переміщених осіб у Київській області, учасник програми “Радник з питань ВПО” Олександра Могурова, передає “Укрінформ”.

За оцінкою ЮНІСЕФ, в Україні 580 тисяч дітей постраждали від конфлікту, проте правозахисники неодноразово підкреслювали, що насправді потенційних отримувачів статусу постраждалих може бути набагато більше. У липні минулого року уряд ухвалив постанову №268 про надання дітям статусу постраждалих унаслідок воєнних дій, але станом на вересень цього року з близько мільйона потенційних постраждалих його отримали лише 1600 дітей.

У квітні уряд затвердив Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Документ визначив механізм надання статусу і тепер, за словами Могурової, в Україні не залишилося жодного регіону, в якому б не було “дітей війни”.

“Офіційно на початок грудня 7984 дитини отримали статус. За грудень ведуться ще підрахунки, однак я думаю, що вже не менше 10 тисяч дітей мають статус по Україні, вже не залишилося жодного регіону, в якому б не було дітей, яким не надано офіційно статус. І тепер на міжнародній арені ми можемо говорити в тому числі і про те, що в Україні більше 10 тисяч дітей тільки на сьогоднішній день офіційно визнано такими, що постраждали від збройної агресії Росії”, – підкреслила вона.

Найбільше “дітей війни” налічили в Донецькій, Луганській та Волинській областях.

ДОВІДКА: в Україні право на отримання статусу постраждалої внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту має дитина, яка внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів: дістала поранення, контузію, каліцтво; зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства; була викрадена або незаконно вивезена за межі України; залучалася примусово до участі в діях воєнізованих чи збройних формувань, утворення яких не передбачене законом; незаконно утримувалася, зокрема в полоні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: