Майже 119 тисяч неплатників аліментів не випустили за кордон – Мін’юст

Дата: 02 Травня 2018
A+ A- Підписатися

З моменту ухвалення законопроекту, який посилив відповідальність за несплату аліментів, працівники Мін’юсту винесли 118 140 постанов про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України для боржників.

Про це на офіційній сторінці у Facebook повідомило міністерство.

Всього за час дії поправок до закону державні виконавці отримали 1,1 млрд грн з неплатників аліментів, з яких 355 мільйонів завдяки застосуванню встановлених обмежень.

Інші обмеження, передбачені законом, також почали діяти.

За інформацією заступниці Міністра юстиції Світлани Глущенко, міністерство обмежило у праві керувати транспортними засобами, користуватись зброєю та праві на полювання по 119 тисяч осіб у кожній категорії.

У свою чергу, у колонці для “Української правди” начальник головного територіального управління юстиції в Київській області Олексій Шевченко розказав, що вважає українське законодавство не надто жорстким і “перш ніж скаржитися на строгість українських законів, горе-батькам доречно вивчити досвід інших країн”.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Верховна Рада у другому читанні ухвалила в цілому законопроект № 7277 про посилення захисту права дитини на належне утримання, який передбачає жорсткішу відповідальність за несплату аліментів. На думку авторів законопроекту, недосконалість чинного законодавства дозволяє недобросовісним батькам або іншим членам сім’ї ухилятися від виконання свого обов’язку щодо утримання дітей. Положення закону розроблялись у Міністерстві юстиції України.

Тепер в Україні у боржників забиратимуть права на машину, зброю, полювання, а деяких з них не пускатимуть за кордон.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: