“Майже в кожного є той, хто більше ніколи не підніме слухавки”: Зеленський звернувся до українців у річницю російського вторгнення

Дата: 24 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців у річницю початку повномасштабного вторгнення Росії, наголосивши, що Україна не заспокоїться, доки російські вбивці не понесуть заслужену кару за кожний свій злочин. 

Текст звернення опублікували на сайті Офісу президента. 

Жінка тримає кота, поки йде повз тіла чоловіка та брата, вбитих росіянами у Бучі. Фото: AP Photo/Rodrigo Abd

У своїй промові Зеленський подякував міжнародним партнерам за допомогу й підтримку. Він окремо зазначив, що “міжнародна антипутінська коаліція зросла настільки, що потребує окремого звернення”.

“Я зроблю його незабаром. Обов’язково”, – пообіцяв він. 

Зеленський висловив співчуття усім українцям, які втратили близьких чи рідних внаслідок російського вторгнення:

“За рік фактично кожен українець когось втратив. Батька, сина, брата, маму, доньку, сестру. Кохану людину. Близького друга, колегу, сусіда, знайомого. Мої співчуття. Майже в кожного в телефоні є хоча б один контакт, який більше ніколи не підніме слухавки. Не відповість на SMS: “Ти як?”. Ці два простих слова набули за рік війни нового значення”. 

Андрій та Ірина Гриценки (у центрі) оплакують свою 11-річну доньку Анастасію, яка загинула під час російського обстрілу на Харківщині. Фото: Pete Kiehart\NPR

Президент наголосив, що пам’ять про загиблих буде з українцями назавжди. 

“Ми не зітремо їхні імена ні з телефонної, ні з власної пам’яті. Ми ніколи їх не забудемо. Ми ніколи цього не пробачимо. Ми ніколи не заспокоїмося, доки російські вбивці не понесуть заслужену кару. Кару міжнародного трибуналу. Суду Божого. Наших воїнів. Або всіх їх разом узятих”, – сказав Зеленський. 

Минулий рік президент назвав “лютим роком незламності”

“Це був рік стійкості. Рік небайдужості. Рік мужності. Рік болю. Рік надії. Рік витримки. Рік єдності. Рік незламності. Лютий рік незламності. Його головний підсумок – ми вистояли. Ми не зазнали поразки. І зробимо все, щоб цього року здобути перемогу!” – підсумував Зеленський. 

Нагадаємо, що за рік повномасштабного вторгнення росіяни випустили по Україні майже п’ять тисяч ракет та вбили понад 16 тисяч українців. 

Імена та історії загиблих збирають у спеціальному віртуальному меморіалі, а щоранку о 9-й годині в Україні оголошують хвилину мовчання в пам’ять про них. 

Фотографія обкладинки: AFP/Sergei Supinsky

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter