У Львівському геріатричному пансіонаті підопічних погано годують

Дата: 13 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Підопічні миються та міняють постіль не частіше одного разу на місяць, скаржаться на погане харчування.

Як повідомляє сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, про це дізналися співробітник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Олена Прашко та громадський монітор Андрій Лень під час моніторингового візиту до Львівського геріатричного пансіонату.

У пансіонаті зробили ремонт на п’ятому поверсі, закінчуються роботи з ремонту ліфтів. Але підопічні скаржаться на погане харчування, яке персонал називає дієтичним. Монітори не побачили серед запасів м’яса та м’ясних продуктів, лише кілька банок рибних консервів.

Зовнішній вигляд підопічних неохайний, одяг із секонд-хенду, немаркований. В одній з палат літня людина, за словами підопічних, має педикульоз. Монітори побачили підопічних із довгими необрізаними нігтями, з пальцями, пожовтілими від тютюну. У палатах палять і жінки, і чоловіки, попри заборону.

Підопічні миються та міняють постіль не частіше одного разу на місяць. Туалетний папір та мило видавали востаннє кілька місяців тому. Душова кімната одна на поверх, де мешкає понад 60 підопічних, на вихідні її замикають на ключ.

Персонал не завжди приносить підопічним книжки з бібліотеки, відвідувати концерти можуть лише  ті, хто пересувається самостійно.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовані акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства соціальної політики України, Департаменту освіти та Львівської міської державної адміністрації.

Нагадаємо, Центр інформації про права людини повідомляв, що у психоневрологічному інтернаті на Тернопільщині двох підопічних тримали у “карцері”, майже 70 чоловіків взагалі не мали спідньої білизни, верхнього одягу, предметів особистої гігієни.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter