Львівські правоохоронці катували затриманого – Омбудсман

Дата: 10 Серпня 2015
A+ A- Підписатися
 
Правоохоронці катували громадянина, намагаючись отримати зізнання у вчиненні злочину та свідчення щодо інших осіб.
 
Як повідомляє сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженим відкрито провадження у справі про порушення прав і свобод громадянина З., затриманого працівниками Шевченківського РВ ГУМВС України у Львівській області.
 
Працівники відділу спеціальних проваджень Секретаріату Уповноваженого спільно з представниками громадськості відвідали Шевченківський райвідділ міліції, Шевченківський районний суд Львова, Львівський слідчий ізолятор та ізолятор тимчасового тримання Пустомитівського райвідділу міліції, де тримався громадянин З.
 
Під час відвідувань були зібрані відомості та матеріали, які вказують на те, що правоохоронці катували чоловіка, намагаючись отримати зізнання у вчиненні злочину та свідчення щодо інших осіб.
 
Крім того, працівники міліції, прокуратури та суду здійснили й інші порушення: незаконне затримання громадянина без ухвали слідчого судді, суду; внесення недостовірних відомостей до протоколу затримання щодо часу та місця фактичного затримання; тривале тримання затриманого, зокрема вночі, у службовому кабінеті райвідділу міліції без їжі та умов відпочинку.
 
Зафіксовані також порушення права на захист, зокрема, невчасне повідомлення про затримання до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Також з громадянином проводили дії по доведенню його вини без участі адвоката, а суддя у судовому засіданні при застосуванні запобіжного заходу не реагував на наявність видимих тілесних ушкоджень на обличчі громадянина З. та на незаконне його затримання. 
 
 Наразі готується акт реагування Уповноваженого до Генеральної прокуратури України для проведення належного розслідування за фактом катування громадянина З. та інших порушень його прав.
 
Нагадаємо, до суду спрямовано обвинувальний акт стосовно трьох працівників міліції, яких підозрюють у перевищенні повноважень та катуванні мешканця села на Харківщині, затриманого за крадіжку.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: