Львівська міськрада просить МОН зробити християнську етику обов’язковим предметом у школі

Дата: 26 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Депутати Львівської міської ради просять Міністерство освіти і науки зробити християнську етику обов’язковим предметом у всіх навчальних закладах, а також запровадити низку спецкурсів релігійного спрямування у ВНЗ.

За відповідне звернення на засіданні міськради 19 квітня проголосували 36 з 64 депутатів міськради, повідомляє Zaxid.net.

Ініціював звернення представник фракції ВО “Свобода” Тарас Гупало.

Зокрема, депутати міськради просять Міносвіти:

  • відновити обов’язкове викладання предмету “Релігієзнавство”;
  • запровадити у всіх навчальних закладах як обов’язковий предмет християнську етику, яка сьогодні вивчається факультативно;
  • формувати християнський світогляд при викладанні всіх християнських дисциплін, особливо природничого спрямування;
  • запровадити у всіх навчальних закладах усіх рівнів акредитації спецкурси: “Християнська філософія”, “Християнська психологія та педагогіка”, “Християнська соціологія”.

У зверненні Львівської міськради до Міносвіти вказано, що такі заходи необхідно вжити “для подолання духовного вакууму”.

У тексті звернення також зазначено, що впровадження християнської етики як обов’язкового предмету стосується всіх навчальних закладів.

Проте ініціатор цього звернення, депутат міськради від ВО “Свобода” Тарас Гупало, не зміг пояснити Zaxid.net, чи справді мається на увазі запровадження християнської етики не лише у школах, але й у дитсадках, коледжах і ВНЗ.

Натомість прес-секретарка Львівської міської організації ВО “Свобода” Анна-Марія Задерецька уточнила Zaxid.net, що мова йде лише про школи.

Звернення з проханням запровадження християнської етики як обов’язкового предмету підтримали представники всіх фракцій Львівської міськради (окрім БПП), що були присутні в залі під час вечірнього голосування, проте жодна фракція не проголосувала повним складом.

За проголосували шестеро депутатів “Свободи” (з восьми), п’ятеро з “Громадянської позиції” (з шести), п’ятеро з “Народного контролю” (з шести), двоє з п’яти депутатів УКРОПу та двоє з чотирьох депутатів “Української галицької партії”.

Найбільша у міськраді фракція “Самопоміч”, що налічує 24 депутати, дала 15 голосів.

Жодного голосу не дала фракція БПП “Солідарність” – 9 з 10 її членів не були присутні у сесійній залі під час голосування, а один утримався.

Центр інформації про права людини нагадує, що в Україні церква офіційно відділена від держави, а Конституція гарантує право на свободу віросповідання. І хоча кількість тих, хто сповідує християнство, переважає в Україні, тут також мешкають прихильники інших світових релігій, зокрема мусульманства, юдаїзму, індуїзму тощо.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: