Лутковська просить російську колегу сприяти ефективному розслідуванню катування Карпюка

Дата: 20 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Омбудсмен Валерія Лутковська звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з пропозицією сприяти ефективному розслідуванню катувань українця Миколи Карпюка.

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

“На сьогоднішній день у Європейському суді з прав людини вже склалася практика винесення рішень проти держав, які не забезпечили права на свободу від катувань та права на справедливий судовий розгляд. На жаль, така судова практика вже існує і щодо справ проти Російської Федерації, а справа Миколи Карпюка може стати ще одним таким прикладом”, – зазначила Лутковська.

У вересні 2015 року вона вже направляла звернення на ім’я Генпрокурора РФ Юрія Чайки, в якому звертала увагу на застосування до Карпюка тортур і просила провести відповідне розслідування. Однак Генпрокуратура жодного розслідування не провела.

Нагадаємо, вчора присяжні у Верховному суді Чечні визнали Миколу Карпюка та Станіслава Клиха винними у злочинах під час Чеченської війни.

За версією слідства, Станіслав Клих і Микола Карпюк були членами організації УНА-УНСО, яка визнана екстремістською та її діяльність заборонена на території Російської Федерації, і в кінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: