Люстрація постраждала через вибірковість та “переїзди” прокурорів – генпрокуратура

Дата: 28 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Без очищення органів прокуратури важко говорити про зміни в системі кримінальної юстиції.

Про це сьогодні заявив заступник генерального прокурора України у 2014-2016 рр. Віталій Касько, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

На думку Віталія Каська, проблема люстрації у генеральній прокуратурі не вирішена до цього часу. Він відзначив, що головна проблема люстрації — це вибірковість.

“Перша і основна проблема цієї люстрації — вибірковість: одні прокурори були звільнені, інші — з різних причин звільнені не були”, – зазначив Касько.

Окрім цього, за його словами, люстрація у генеральній прокуратурі не охоплює всіх керівних посад.

“У прокуратурі була трирівнева структура — головні управління, управління і відділи. Закон про люстрацію охопив лише керівників головних управлінь, але формально не охопив керівників управлінь і відділів”, – сказав він.

Також, за словами Каська, вагомою проблемою люстрації є її черговість.

“У прокуратурі сформувалася практика “переїздів” прокурорів в залежності від того, де в цей час проходить люстрація. Особи, що підпадали під перевірки, переходили з генеральної прокуратури в обласні прокуратури. Потім люстрація приходила до обласних прокуратур – вони переходили в районні. Ця черговість допомагала їм таким чином уникати люстрації“, – зауважив Віталій Касько.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: