Людмилі Алексєєвій вручили премію Вацлава Гавела

Дата: 28 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисниця отримала премію за видатний внесок у сфері захисту прав людини.

Як повідомляє Московська Гельсінська група, щорічна правозахисна премія Вацлава Гавела, яка присуджується за видатний внесок у сфері захисту прав людини, була вручена голові групи Людмилі Алексєєвій.

Премія у розмірі 60 тисяч євро була вручена президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Анн Брассер на спеціальній церемонії в день відкриття осінньої пленарної сесії 28 вересня в Палаці Європи у Страсбурзі.

Людмила Алексєєва, якій на даний час вже виповнилося 88 років, присвятила захисту прав людини у своїй рідній Росії практично все своє життя. В юності вона полишила перспективну академічну кар’єру, щоб приєднатися до радянського дисидентського руху і стати однією із засновниць Московської Гельсінської групи. Після вимушеної еміграції до США у 1977 році, вона повернулася до Росії у 1989 році і продовжила свою діяльність.

Міжнародна премія імені Вацлава Гавела за внесок у захист прав людини була заснована Бібліотекою колишнього президента Чехії Вацлава Гавела, фондом “Хартія-77” і Парламентською асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) три роки тому.

Фото: Московська Гельсінська група

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter