Люксембург першим у Європі легалізує марихуану

Дата: 12 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Влада Люксембургу планує легалізувати виробництво і споживання канабісу.

Про це повідомляє The Guardian.

Очікується, що громадяни, старші за 18 років, зможуть купувати препарат для рекреаційного використання, а неповнолітніх віком від 12 до 17 років не каратимуть за володіння п’ятьма грамами наркотиків. Держава регулюватиме виробництво і розподіл через спеціальне Агентство з канабісу. Майбутній закон, ймовірно, заборонятиме купівлю марихуани нерезидентами, щоб припинити наркобізнес, а домашнє вирощування також підпаде під заборону. 

Міністр охорони здоров’я країни Етьєн Шнайдер уже закликав сусідні країни змінити свою політику щодо питання використання марихуани.

“Ця політика щодо наркотиків, яку ми проводили протягом останніх 50 років, не працювала”, – наголосив він. 

Очікується, що проєкт закону щодо легалізації оприлюднять наприкінці цього року, в ньому зазначать детальну інформацію про види канабісу, що будуть продаватися, та рівень податку, який запровадять. Журналісти зазначають, що Люксембург, де живуть усього 602 тисячі осіб, може стати першою європейською країною, яка на законодавчому рівні легалізувала марихуану.

Як відомо, канабіс досі входить до переліку наркотичних засобів, відповідно до якого його використання в Україні заборонено навіть у медичних і дослідницьких цілях. Автори петиції “Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини – захистити конституційні права громадян” пропонували змінити це. Вже на початку березня під петицією стояли необхідні для розгляду питання парламентом 250 тисяч підписів. Підтримала активістів у їхньому прагненні часткової легалізації марихуани й Уляна Супрун.

Центр прав людини ZMINA неодноразово розповідав про те, чому в Україні слід легалізувати канабіс у медичних цілях. Наш кореспондент спеціально сходив на “Конопляний марш” та поспілкувався з його учасниками, серед яких є військові, школярі та люди з інвалідністю. Минулого року низка країн у світі легалізувала марихуану: у Британії, наприклад, цьому процесу допоміг 12-річний хлопець на ім’я Біллі, а в Канаді чиновники в такий спосіб вирішили впоратися з чорним ринком наркотиків, адже, згідно зі статистикою, жителі країни щорічно витрачають на купівлю марихуани мільярди доларів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: