Люди у виправній колонії на Вінниччині живуть у антисанітарії та недоїдають

Дата: 21 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

У Могилів-Подільській виправній колонії № 114 на Вінниччині адміністрація грубо порушує права ув’язнених.

Про це повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Одне з приміщень виправної колонії 

За словами моніторів, не всіх новоприбулих в’язнів тримають у карантині, як того вимагають правила.

“З 8 новоприбулих лише 7 трималось у дільниці карантину, діагностики та розподілу, а один тримався у дільниці соціальної реабілітації разом з іншими засудженими. Вказане може стати причиною розповсюдження інфекційних та інших захворювань”, – зазначили вони.

Питання у моніторів викликали й умови тримання у карантині, штрафних ізоляторах та гуртожитках:

“В штрафних приміщеннях сиро та прохолодно, кватирки надмірно заґратовані та ледь відчиняються. Через це в’язні не мають можливості самостійного доступу до свіжого повітря, а рівень природнього та штучного освітлення недостатній. В приміщеннях дільниць карантину, діагностики та розподілу, дисциплінарного ізолятора, посиленого контролю та гуртожитках для в’язнів не було води. Як стало відомо, в установі протягом тривалого часу існують проблеми з водопостачанням”.

У гуртожитках, де проживають близько 90 засуджених, за словами експертів, адміністрація не створила навіть елементарних умов для життя.

“У житлових приміщеннях відділень соціальної психологічної служби взагалі відсутні санітарні вузли (умивальники та туалети). Засуджені вимушені користуватися туалетом, який перебуває в антисанітарному стані та розміщений на вулиці локальної дільниці. Через відсутність умивальника засуджені вмиваються, миють руки та чистять зуби за допомогою пластикових пляшок з водою”, – розповіли монітори.

Виявилось, що люди у колонії недоїдають: згідно з меню, людям кожен день мають давати рибу, але засуджені отримують її лише 1-2 рази на тиждень; під час візиту монітори виявили недостачу цього продукту на кухні. Страждають в’язні також через ненадання медичної допомоги. Всі виявленні порушення, за словами моніторів, можна характеризувати, як жорстоке або таке, що принижує гідність поводження. За результатом візиту експерти надішлють відповідний звіт до Міністерства юстиції України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: