Лідерів бойовиків не амністуватимуть – Клімкін

Дата: 13 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Амністія учасників подій на Донбасі здійснюватиметься лише в рамках закону, ухваленого Верховною Радою, про помилування лідерів бойовиків не йдеться.

Про це заявив  міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє “Радіо Свобода“.

Міністр зазначив, що амністія відбуватиметься винятково у рамках закону, що розглядали у парламенті, і указу президента про помилування лідерів бойовиків не буде. 

Амністія жодним чином не може бути надана тим, хто був задіяний і залучений до злочинів проти людяності. Це абсолютна позиція, яка була однозначно підкреслена у рамках вчорашніх переговорів“, – підкреслив міністр.

Нагадаємо, у тексті “Комплексу заходів на виконання Мінських домовленостей”, який було погоджено на мирних переговорах у Мінську, йдеться про те, щоб “забезпечити помилування і амністію шляхом введення в силу закону, що забороняє переслідування і покарання осіб у зв’язку з подіями, що відбувалися в окремих районах Донецької та Луганської областей України“.

На думку прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Росія перешкоджатиме виконанню ключової, на його думку, умови мінських угод – закриттю кордону між Україною і Росією. Президент Петро Порошенко також заявив, що не впевнений у виконанні усіма сторонами домовленостей, досягнутих у Мінську.

Тим часом правозахисна організація Amnesty International заявила, що обидві сторони конфлікту на Донбасі мають здійснити заходи по захисту мирного населення, не чекаючи 15 лютого, що оголошене днем припинення вогню згідно з домовленостями, досягнутими у Мінську. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: