Лауреатами премії імені Лесі Українки стали Андрій Кокотюха, Олександр Продан і Катерина Лук’яненко

Дата: 17 Грудня 2023
A+ A- Підписатися

Комітет з присудження премії Кабміну імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва назвав лауреатів 2023 року.

Про це повідомило Держкомтелерадіо.

Леся Українка. Джерело: chytomo.com

У номінації “Літературні твори для дітей та юнацтва” перемогла книга Андрія Кокотюхи “Врятувати березень”. Роман вийшов минулого року у видавництві “Ранок”. Він розповідає про родину на Київщині, що потрапила під російську окупацію навесні 2022-го.

Джерело: Держкомтелерадіо

У номінації “Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва” відзнаку отримав Олександр Продан за художнє оформлення книги “Дім” про хлопчика, який втратив дім через війну і тепер намагається віднайти його усередині себе. Видання вийшло друком у жовтні 2022-го у видавництві “Ранок”.

Джерело: Держкомтелерадіо

У номінації “Театральні вистави для дітей та юнацтва” перемогла перша в Україні інклюзивна вистава для дітей, юнацтва та людей з порушенням зору Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки “Хто росте в саду” режисерки Катерина Лук’яненко.

У номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва” цього року премію не вручали, уточнили в повідомленні.

Премію імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджують за твори, які сприяють вихованню молодого покоління в дусі національної гідності та здобули широке громадське визнання.

Лауреатів визначає Комітет з присудження премії. Мінкульт подає узгоджені пропозиції до Кабміну. Розмір грошової частини премії за перемогу у кожній з номінацій – 20 тисяч гривень.

Лауреатами премії-2022 стали письменниця Олеся Мамчич із книжкою “Як правильно ревіти?”, художниця Оксана Садовенко за оригінальне художнє оформлення книжки “Ти і Малевич” й режисерка-постановниця Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва (м. Львів) Ірина Ципіна за створення вистави “Пливе човен”.

Лауреатами премії у різні роки ставали режисерка Катерина Горностай, письменниця Лариса Ніцой, художник Дмитро Печенкін, театральні діячі Сергій Новачук, Ірина Корольова та інші.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка опублікував перелік претендентів на відзнаку у 2024 році у сферах літератури, мистецтвознавства, музичного і візуального мистецтв, кіно і театру.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter