Китайського вченого відправили до в’язниці за створення генетично модифікованих людей

Дата: 30 Грудня 2019
A+ A- Підписатися

Суд китайського міста Шеньчжень засудив до трьох років в’язниці і штрафу в 3 мільйони юанів біолога Хе Цзянькуя. У 2018 році він запевнив, що створив перших у світі людей з імунітетом до ВІЛ. 

Про це повідомляє China Daily.

Разом з Хе Цзянькуєм покарання у вигляді тюремного ув’язнення на два і півтора року за експерименти над людьми дістали двоє його колег. На додаток до цього вчені отримали й великі штрафи. Суд визнав Хе Цзянькуя і його колег винними в незаконному редагуванні генів людського ембріона, яке призвело до народження трьох генетично модифікованих дітей.

У листопаді минулого року китайські вчені повідомили, що в однієї пари, яка брала участь у їхньому дослідженні, народилися двоє близнят з імунітетом до ВІЛ. Ще одна учасниця експерименту на той час була вагітна. Ця новина швидко набула розголосу, а згодом влада Китаю взяла вченого під охорону та почала перевірку його робіт. Багато колег Хе Цзянькуя розкритикували його та назвали такі дослідження на людях неетичними та небезпечними. 

Суд міста Шеньчжень зазначив, що вчені не мали кваліфікації лікарів і підробили сертифікат комісії з етики для набору добровольців на експеримент. Також, на думку суду, дії вчених були зумовлені “прагненням до особистої слави і вигоди”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: