Кваліфікаційна комісія адвокатури відмовилася відкривати провадження щодо адвоката Маселка

Дата: 20 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури у Львівській області відмовила у відкритті дисциплінарного провадження щодо адвоката Небесної сотні Романа Маселка за скаргою про порушення ним адвокатської етики.

Як передає кореспондентка Центру інформації про права людини, засідання КДКА за скаргою на Маселка, який є членом Громадської ради доброчесності та екс-головою Ради громадського контролю при НАБУ, відбулося сьогодні у Львові.

Скарга надійшла від народного депутата Ігоря Попова наприкінці травня 2018 року. Проте ні сам Попов, ні його представник на засідання комісії не прибули.

Роман Маселко розповів членам КДКА, що особисто зустрічався з Поповим і той нібито сам не знав про таку скаргу від свого імені. Хоча нардеп визнав, що підпис на скарзі дійсно його.

Маселко не виключає, що заяву від імені депутата написав хтось із його помічників на прохання двох громадських організацій – “Асоціації судових репортерів України” та “Небайдужих громадян”. Ці організації, за словами адвоката, “системно поливають брудом активістів”.  

Підставою для скарги стали висловлювання Маселка в ефірі авторської програми “Правосуддя по-новому” на 24-му телеканалі.

Зокрема, автори скарги вважають, що відповідач порушив адвокатську етику тим, що в телеефірі систематично критикує судову реформу.

“Дійсно, я багато критикую. Але всі мої висловлювання базуються на фактах, і я завжди даю посилання на документи, які підтверджують мої слова. Крім того, критика є необхідною в європейському демократичному суспільстві. Реформувати країни без критики неможливо”, – пояснив свою позицію членам КДКА Маселко.    

Також у скарзі Маселку закинули підтримку полтавської судді Лариси Гольник, яка відкрито заявляла про спробу полтавського міського голови Олександра Мамая домовитися з нею про позитивне судове рішення на його користь. Маселку, крім того, дорікнули за рекомендацію для судді-викривача Сергія Бондаренка з Апеляційного суду Черкаської області. Бондаренко раніше заявляв про тиск на нього з боку голови суду з вимогою ухвалити ті чи інші рішення.

Членам КДКА Маселко пояснив, що, на його думку, дії цих суддів “є потрібними для порятунку української судової системи”.

На ще один закид, озвучений у скарзі, що, мовляв, Маселко, ймовірно, є “агентом НАБУ”, адвокат відповів іронічно.

“Якщо я напишу, що члени КДКА є членами ФСБ, ви теж будете розглядати таку скаргу?” –  запитав Маселко у членів комісії.

Врешті після майже годинного заслуховування пояснень з боку Маселка КДКА вирішила, що підстав для відкриття дисциплінарного провадження немає.

Проте сам адвокат не певен, що на цьому історія закінчиться.  Він прогнозує, що надалі скаргу розглядатиме вже Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури.

Адже така історія вже відбулася з попередньою скаргою на Маселка через його допис на власній сторінці у Фейсбуці.

Тоді в жовтні 2017 року КДКА у Львівській області відмовила у відкритті дисциплінарно провадження. Проте після цього ВДКА вирішила, що підстави для відкриття провадження таки є. Через це КДКА в травні 2018 року повторно розглянула скаргу і таки притягла Маселка до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження. Друге попередження від КДКА могло призвести до позбавлення Маселка свідоцтва на адвокатську діяльність.

“Ціль скарг проти мене  це спроба позбавити мене адвокатського свідоцтва і тим самим вибити мене з процесів у справах Майдану, які я веду. Це в першу чергу справи, що стосуються близько десяти суддів, які виносили незаконні рішення під час Майдану.

Крім того, позбавлення мене адвокатського свідоцтва унеможливить мою участь у Громадській раді доброчесності. Бо я обирався до неї як адвокат. Адже щоб бути туди обраним, я повинен був мати статус адвоката, так вимагає закон. А без свідоцтва мені б закинули, що моя діяльність у ГРД є незаконною”, прокоментував Центру інформації про права людини Маселко.

Більш розлогий матеріал про скарги на адвоката Романа Маселка читайте згодом на сайті Центру інформації про права людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: