Кримський політв’язень Теймур Абдуллаєв вийшов із ШІЗО після двох місяців утримання
Кримський політв’язень, тренер і викладач спортивної секції з тхеквондо Теймур Абдуллаєв вийшов зі штрафного ізолятора (ШІЗО) виправної колонії №2 Башкортостану РФ через два місяці, загалом чоловік за п’ять років перебування у ВК провів там понад тисячу днів.
Про це “Кримській солідарності” повідомила його мати Діляра Абдуллаєва.

Кримського татарина відправили до ШІЗО 12 грудня 2024 року на 15 діб через те, що він не перервав ранковий намаз під час візиту до камери начальника колонії. З того часу перебування Абдуллаєва в ізоляторі постійно продовжували.
Чоловік вийшов з ШІЗО 10 лютого 2025-го. Про це він написав у листі рідним.
“Просидів у ШІЗО цього разу 60 діб, а загалом — 1009 діб”, — уточнив Абдуллаєв. Він не пояснив, чому йому продовжували строк тримання в ізоляторі.
Він також розповів, що зараз перебуває в камері із суворими умовами утримання (СУУ), там, де й до переміщення в ШІЗО.
Політв’язень повідомив, що, крім нього, до ізолятора відправили фігуранта “ялтинської групи” “Хізб ут-Тахрір” Мусліма Алієва та ще двох мусульман, які теж відмовилися перервати намаз.
За його словами, це могло розлютити самолюбство начальника ВК №2, і той закрив в’язнів у ШІЗО, заборонивши брати в камеру Коран.
Нагадаємо, що рідних братів Узеїра та Теймура Абдуллаєвих заарештували в жовтні 2016 року разом з іще трьома кримськими татарами. Їх звинуватили в причетності до діяльності ісламської політичної партії “Хізб ут-Тахрір”.
18 червня 2019 року Північнокавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Рустема Ісмаїлова до 14 років ув’язнення та Еміля Джемаденова – до 12 років. Братів Абдуллаєвих суд засудив до 17 та 13 років відповідно.
У грудні 2019 року Верховний суд РФ знизив усім термін ув’язнення на пів року. Пізніше їх етапували до російських колоній.
Теймура відправили до колонії №2 міста Салават. Одразу після прибуття його систематично почали відправляти до штрафного ізолятора (ШІЗО). У проміжках між перебуванням там його переводили до камери із суворими умовами утримання. Через тривале перебування в ШІЗО в політв’язня посилилися проблеми зі здоров’ям.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що політв’язню Теймуру Абдуллаєву, попри загострення проблем зі здоров’ям, знов продовжили строк тримання в ШІЗО виправної колонії №2, що у Салаваті Республіки Башкортостан.