Кримському журналісту Ремзі Бекірову продовжили арешт ще на три місяці

Дата: 25 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону продовжив на три місяці строк арешту кримському громадянському журналісту Ремзі Бекірову. Російський суд також продовжив термін арешту правозахиснику Різі Ізетову, активістам Раїму Айвазову, Шабану Умерову і Фарходу Базарову.

Про це повідомляє “Кримська солідарність”. 

Ремзі Бекіров. Фото: Кримська солідарність

Прокуратура клопотала про продовження запобіжного заходу через “невідпавші підстави”. Раніше запобіжний захід усім фігурантам обґрунтовували нібито тяжкістю злочину і тим, що підсудні можуть втекти й вплинути на перебіг суду.

Сторона захисту спростувала ці доводи та наголошувала на міцності соціальних зв’язків у підсудних у Криму і відсутності можливості до втечі. Адвокати наполягають, що їхні підзахисні захищатимуть себе в суді й надалі доводитимуть свою невинуватість.

Ремзі Бекірова арештували в березні 2019 року. Його разом із 24 кримськими татарами і Імена всіх фігурантів справи: Руслан Сулейманов, Алім Карімов, Рустем Шейхалієв, Меджит Абдурахманов, Яшар Муедінов, Білял Аділов, Джеміль Гафаров, Різа Ізетов, Іззет Абдуллаєв, Асан Янік, Шабан Умеров, Тофік Абдулгазієв, Сейтвелі Сейтабдієв, Рустем Сейтхалілов, Акім Бекіров, Фарход Базаров, Сервет Газієв, Сейран Муртаза, Ерфан Османов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Ескендер Сулейманов, Енвер Аметов, Владлен Абдулкадиров і Раїм Айвазов. звинувачують у причетності до ісламської політичної партії “Хізб ут-Тахрір”, визнаної в Росії терористичною, але такої, що діє без обмеження в багатьох країнах світу, зокрема в Україні. Більшість заарештованих є учасниками правозахисного об’єднання “Кримська солідарність”.

Затриманий Бекіров висвітлював перебіг судових справ проти кримських татар та допомагав родинам політв’язнів. 

На його захист раніше вже виступав Комітет захисту журналістів та “Репортери без кордонів”. Минулого року міжнародна правозахисна організація Freedom House закликала Росію переглянути вироки кримськотатарським журналістам, пов’язаним з “Кримською солідарністю”.

Нагадаємо, згідно з даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 103 людей. 76 із цього списку – кримські татари. 48 політв’язнів уже дістали вироки в кримінальних справах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: