Кримський активіст Майдану заявляє, що його катують у СІЗО

Дата: 04 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Олександр Костенко, що перебуває у СІЗО Сімферополя, написав у своєму відкритому листі про постійні знущання та погрози. Костенко повідомив, що від нього вимагають дати свідчення проти учасників Майдану.

Як повідомляє Кримська польова місія з прав людини, його адвокат Дмитро Сотников вимагає від адміністрації СІЗО проведення розслідування та вжиття заходів.

Мало того, що Костенко був доставлений в СІЗО зі слідами застосування тортур, але, вже перебуваючи в СІЗО, Костенко також регулярно піддається побиттю“, – йдеться в заяві адвоката.

На думку заступника голови Кримської польової місії з прав людини (КПМ) Ольги Скрипник, справа Олександра Костенка має яскраво виражений політичний характер. Порушення справи слідчим комітетом Російської Федерації за події в Києві не відповідає принципам законності кримінального права та територіальної підсудності.

Заступник голови КПМ Дмитро Макаров вважає, що повідомлення про застосування тортур або про поводження, яке може бути прирівняне до тортур, потрібно ретельно перевірити. Влада за підсумками перевірки зобов’язана або офіційно спростувати, або визнати ці факти і притягнути до відповідальності причетних.

Правозахисники Кримської польової місії з прав людини вимагають негайно створити умови, в яких Олександр Костенко буде убезпечений від тортур. Необхідно ретельно розслідувати його заяви про катування. У разі підтвердження цих фактів потрібно притягнути до відповідальності причетних. Правосуддя по справі Костенка має бути об’єктивним і відповідати принципам кримінального права“, – йдеться у повідомленні КПМ.

Нагадаємо, 5 лютого 2015 року активіста Майдану Олександра Костенка затримали. Російські правоохоронці звинувачують його в тому, що він кинув камінь у співробітника українського МВС під час протестів 18 лютого 2014 року у Києві. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: