Кримських абітурієнтів стало втричі менше

Дата: 29 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Кількість випускників з Криму за рік зменшилася втричі. Українська влада не створила прозорої процедури, яка дозволила би кримчанам продовжувати навчання на материку.

Як повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, про це розповіла керівник освітніх програм Центру громадянської освіти “Альменда” Валентина Потапова на другому Всеукраїнському з’їзді вимушених переселенців з Криму, який сьогодні відбувається у Києві.

За її даними, в Криму зараз налічується 191 тисяч учнів.

Це хіба не ті, за кого повинна боротися України? Ми кого будемо повертати?“, – запитує Валентина Потапова.

Вона зазначає, що зараз немає жодної ліцензійної освітньої програми на міністерському рівні, яка була б спрямована на навчання дітей Криму.

Торік з 12 тисяч випускників, та й то переважно завдяки допомозі громадських організацій, лише 300 осіб змогли отримати українські атестати. Цього року, за інформацією Потапової, лише 65 людей змогли зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання.

Рік “старанної” роботи Міністерства освіти України призвів до того, що випускників з Криму стало в три рази менше. Якщо далі так піде, жодного кримського студента не буде в Україні“, – говорить Валентина Потапова.

За її словами, за рік міністерство не створило прозору систему, яка дозволяла б кримським випускникам зареєструватися і отримати доступ до освіти. Для цього потрібно було зареєструватися по інтернету, вибрати школу, закінчити її екстерном, і наприкінці навчання скласти ЗНО.

Валентина Потапова підкреслює, що тестування з української мови та літератури було призначено на 24 квітня, але з 22 по 27 квітня російська сторона відреагувала на це проведенням на адміністративному кордоні жорстких перевірок для тих, хто виїжджав з Криму. У підсумку багато батьків, турбуючись про безпеку своїх дітей, не відпускали їх здавати тести здавати на материковій Україні.

Протягом року, на думку Валентини Потапової, українська влада мала б розробити спрощену форму дистанційного навчання для випускників Криму, які хотіли б продовжити навчання в Україні, а також дозволити їм здавати ЗНО у зручний для них час з міркувань безпеки.

Також вона повідомила, що студенти-кримчани не можуть повернутися додому на канікули, хоча при цьому змушені платити вдвічі більше за гуртожиток у літній період, на відміну від студентів з Донбасу.

Крім того, існує проблема і з атестацією вчителів, які продовжують роботу в Криму.

Я не чула, щоб міністерство піднімало питання про продовження української атестації кримських педагогів“, – говорить Потапова.

Водночас Росія, за її словами, залишила бюджетні місця для кримчан. За даними цього року з 12 тисяч випускників на російський єдиний державний іспит зареєструвалося лише 1400.

Російська Федерація робить все можливе, щоб забрати наших дітей“, – вважає експертка.

На її думку, при розгляді питання повернення півострова про проблему освіти забувають.

Коли ми говоримо про стратегію реінтеграції Криму, ланка освіти має лягти в цю систему, на даний момент вона випала“, – підкреслила Валентина Потапова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: