Кримські журналісти мають проблеми з акредитацією – КПМ

Дата: 27 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Кримські ЗМІ відчувають проблеми з акредитацією та реєстрацією. Журналістам відмовляють в акредитації через висвітлення подій на Майдані або взагалі без пояснення причин.

Як зазначено в квітневому аналітичному огляді Кримської польової місії з прав людини, зберігаються проблеми в сфері формальних обмежень роботи ЗМІ згідно з нормами російського законодавства.

Насамперед йдеться про необхідність реєстрації у Федеральній службі з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд). Роскомнагляд повідомив, що після завершення “перехідного періоду” реєстрації ЗМІ станом на 2 квітня зареєстровано 232 засоби масової інформації Криму: 8 мережевих видань, 19 телеканалів, 42 радіоканали, 163 друковані видання та інформаційні агентства. Але багато ЗМІ досі не пройшли перереєстрацію і не можуть продовжувати роботу.

Особливу стурбованість викликав указ Сергія Аксьонова “Про суспільну кримсько-татарську телерадіокомпанії” від 22 квітня 2015 року. Указ передбачає створення Громадської кримсько-татарської телерадіокомпанії та Ради з громадської кримсько-татарської телерадіокомпанії. При цьому склад Ради затверджується особисто главою Криму Сергієм Аксьоновим з числа кандидатур, представлених Державним комітетом у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян. Створення підконтрольного місцевій владі кримськотатарського телебачення призведе до обмежень у створенні та діяльності інших кримськотатарських ЗМІ, вважають правозахисники. 

“Іншою проблемою для діяльності журналістів є обмеження в акредитації. Так, 27 квітня в Сімферополі з офіційним візитом перебував голова уряду РФ Дмитро Медведєв. Заявку на акредитацію висвітлення даного заходу необхідно було подавати за тиждень до події. Можна зробити висновок, що частина кримських журналістів не отримали акредитацію з причини “неблагонадійності”. Зокрема, в однієї з журналісток знайшли на сторінці в соціальній мережі фотографії подій на Майдані, зроблені в ході виконання професійної діяльності. Це стало підставою для відмови в акредитації. Оскаржити відмову співробітниця ЗМІ відмовилася“, – зазначено в огляді.

Крім того, за інформацією місцевих журналістів, адміністрація відкритого в Сімферополі прес-центру МІА “Росія сьогодні” заявила, що залишає за собою право відмови в акредитації без пояснення причин. У профспілці працівників незалежних ЗМІ вважають, що за допомогою таких прес-центрів створюється можливість “фільтрації” ЗМІ і додаткових інструментів щодо обмеження свободи слова.

Нагадаємо, 31 березня єдиний кримськотатарський телеканал АТR припинив своє мовлення – йому так і не вдалося пройти реєстрацію як ЗМІ за російським законодавством. Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення звернулася до провайдерів з проханням забезпечити трансляцію каналу в українських кабельних мережах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: