Кримські татари просять Путіна не приймати закон про освіту

Дата: 13 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Законопроект про освіту порушує Конституції Криму і РФ, позбавляє кримських татар та українців права на вільний вибір мови і може дестабілізувати ситуацію в Криму. 

Як пише портал “Крим. Реалії“, Національний рух кримських татар спрямував чергове звернення до керівництва Російської Федерації, в тому числі до президента Володимира Путіна, в якому просить не допустити прийняття законопроекту “про освіту”. 

Законопроект розглядатиметься 20 травня Державною Радою Криму в першому читанні. 

У зверненні сказано, що “проект не встановлює і не враховує рівноправного статусу кримськотатарської, російської, української мов як державних мов Республіки Крим, чим порушує статтю 10 Конституції Республіки Крим”. Крім того, документ, на думку кримських татар, порушує і Конституцію РФ, де сказано, що в Республіці мають право встановлювати свої державні мови. 

Відзначено, що в Конституції Республіки Крим декларується три державні мови – кримськотатарська, російська, українська, отже, навчання має здійснюватися трьома цими мовами. 

Автори вказують на те, що одна зі статей законопроекту “позбавляє кримських татар і українців у Криму конституційного права на вільний вибір мови спілкування, виховання, навчання і творчості“. Активісти впевнені, що ухвалення документу буде “джерелом гострих соціальних проблем, які можуть дестабілізувати і підірвати ситуацію в суспільно-політичній та соціально-економічній сферах в Криму“. 

До цього Національний рух кримських татар вже двічі спрямовував аналогічні звернення. Реакції на них від влади не було. 

Нагадаємо, у доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини сказано, що через рік після початку окупації в Криму в 6 разів менше дітей навчається українською мовою, кількість україномовних шкіл зменшилася з 7 до 2.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: