Кримські переселенці просять про відстрочку мобілізації

Дата: 17 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Переселенці з Криму стикаються з проблемами при оформленні документів, пенсій, пошуку роботи та житла, а також у питаннях мобілізації.

Як повідомляється в березневому моніторинговому огляді Кримської польової місії з прав людини, люди, які змушені були покинути Крим, стикаються з низкою проблем – зокрема, з оформленням документів, що підтверджують особу, та актів цивільного стану. Згідно із законодавством України документи, видані в Криму, не визнаються українськими реєстраційними органами. Однак факт народження дитини або смерті особи на території Криму можна підтвердити тільки документом, який виданий у Криму.

При оформленні пенсії в пенсіонерів вимагають пенсійну справу, яка перебуває на території півострова, проте кримські органи відмовляються видавати пенсійні справи.

У складному становищі опинилися переселенці з Криму, які, відповідно до законодавства України, в даний період підлягають мобілізації.

Люди лишають Крим і залишають там власність, роботу, житло. Найчастіше чоловіки тієї категорії громадян, які на даний момент підлягають мобілізації, виїжджають зі своїми сім’ями. У зв’язку з цим в перший час переїзду їм необхідно забезпечити сім’ї місцем для проживання, знайти постійний заробіток і вирішити ряд питань, пов’язаних з облаштуванням на новому місці. З цієї причини такі громадяни наполягають на тимчасовій відстрочці їх мобілізації“, – відзначається в огляді КПМ.

Також унаслідок присвоєння статусу “нерезидента” людям, які мають місце реєстрації в Криму, існують складнощі при доступі до банківських послуг.

Крім того, серед проблем – відсутність державних програм щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб; скорочення ринку праці, що ускладнює пошук роботи; питання збереження трудового та спеціального стажу для осіб, які проживають в Криму чи виїхали з території півострова.

Через відсутність автобусного і залізничного сполучення з Кримом скорочуються родинні, соціальні та культурні зв’язки жителів Криму і материкової України.

Нагадаємо, завідувач кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка Олександр Задорожній різко розкритикував Верховну Раду, яка не може підтримати кримських переселенців, та закликав надавати їм відстрочку від служби в українські армії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: