“Кримська самооборона” систематично порушує права людини – КПМ

Дата: 30 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Нелегальне збройне формування діє за підтримки кримської влади, на його рахунку – велика кількість злочинів, які залишаються без покарання.

Про це йдеться у грудневому звіті Кримської польової місії з прав людини.

Є свідчення причетності представників цього формування до викрадення і вбивства Решата Амєтова, тіло якого було знайдено 15 березня, а також до викрадення і тортур понад 20 українських активістів (Андрія Щекуна, Анатолія Ковальського та інших), перешкоджання діяльності журналістів, нападів на храми Української православної церкви Київського патріархату, обшуків в мечетях, медресе, будинках лідерів кримських татар, захоплень об’єктів приватної власності.

Так звана “кримська самооборона”, або “Народне ополчення” Криму, виникла як нелегальне збройне формування у 20-х числах лютого 2014 року і була задіяна у штурмах українських військових частин, розгонах акцій на підтримку Майдану і територіальної цілісності України, захопленні адміністративних будівель. До її складу входили колишні співробітники спецпідрозділу МВС України “Беркут”, представники спортивних клубів та об’єднань, а також криміналітету, зокрема громадяни Росії і місцеві жителі. У березні представники “самооборони” діяли спільно з російськими військовими.

11 червня кримською владою було ухвалено закон “Про Народне ополчення – народну дружину Республіки Крим”, за яким вона перейшла під контроль Сергія Аксьонова та Ради міністрів Криму і отримала статус народних дружинників.

Незважаючи на величезну кількість повідомлень про злочини, вчинені кримською самообороною, досі її членів не притягнуто до відповідальності, більше того, кримська влада заохочує їх діяльність. Це зробило з даного парамілітарного формування системного порушника прав людини в Криму, щодо якого відсутні ефективні засоби захисту, зазначають правозахисники.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter