Кримська польова місія змінює формат роботи

Дата: 09 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Переформатування відбудеться через загрози та перешкоди під час моніторингу порушень прав людини у Криму.

Як зазначено у повідомленні, протягом кількох останніх місяців Кримська польова місія з прав людини стикнулася з перешкодами та загрозами, як з боку російської, так і української влади, у незалежній роботі з моніторингу та захисту прав людини на півострові.

Зокрема, КПМ включили до так званого “патріотичного стоп-листа” Ради Федерації РФ. 7 липня 2015 року верхня палата російського парламенту спрямувала до Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції та МЗС пропозицію про визнання діяльності зазначених у “стоп-листі” організацій “небажаними” на території Росії. Внесення КПМ до списку “небажаних організацій” загрожує кримінальним переслідуванням як учасникам КПМ, так і тим, хто з нею взаємодіє.

Крім того, Кабінет Міністрів України 4 червня 2015 року прийняв постанову №367, що регулює порядок в’їзду і виїзду з Криму. Правозахисної, адвокатської та журналістської діяльності немає серед підстав, що надають право іноземним громадянам на спеціальний дозвіл на в’їзд до Криму.

Не дивлячись на ці загрози та виклики, Кримська польова місія продовжує свою роботу, привертаючи увагу до порушень прав людини в Криму, підкреслюючи важливість слідування міжнародним стандартам у цій сфері і неприпустимість перешкоджання роботі правозахисників і журналістів, які збирають інформацію про порушення прав людини на території Кримського півострова“, – зазначають правозахисники.

Тепер Кримська польова місія з прав людини, що була єдиною міжнародною правозахисною ініціативою, яка протягом півтора року постійно здійснювала моніторинг порушень прав людини на півострові, змінить формат роботи і буде взаємодіяти з новими правозахисними структурами – Кримською правозахисною групою і Польовим правозахисним центром, а також з організаціями коаліції “Ініціативна група з прав людини в Криму”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: