Кримчани скаржаться на проблеми з оформленням документів на Херсонщині

Дата: 03 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Кримчанам, що залишили українське громадянство, важко оформлювати документи у Херсонській області через недоліки організації процесу.

Як пише “Правовий простір“, про це йдеться у результатах моніторингу надання адміністративних послуг, який впродовж жовтня-грудня 2014 року здійснювала молодіжна організація “Нова генерація” у трьох районах Херсонщини – Генічеському, Новотроїцькому, Каланчацькому та місті Херсоні.

Ті кримчани, що залишилися громадянами України і продовжують мешкати у Криму, мають право на допомогу та отримання послуг від держави, зокрема, адміністративних – оформлення паспорту, свідоцтва про народження дітей, пенсій тощо.

З травня 2015 року, коли ці послуги стало неможливо отримувати на півострові, кримчани звертаються до підрозділів державної міграційної служби (ДМС), центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та інших державних установ Херсонської області. Представники молодіжної організації відстежували, як здійснюється надання адмінпослуг у цих випадках, опитавши 150 кримчан, провівши спостереження в державних установах та спілкуючись з посадовцями.

Виявилось, що в установах не є доступною необхідна інформація – наприклад, графік їх роботи. Процедури отримання послуг складні, їх розтягнуто у часі. Люди втрачають у великих чергах від 4 до 7 годин часу. А для кримчан у більшості випадків важливо вирішити питання за один день, на відміну від мешканців Херсонщини, які можуть собі дозволити відвідати установу наступного дня.

Найчастіше кримчани звертаються у державні установи Херсонщини, щоб оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, також часто потребують оформлення свідоцтва про народження та оформлення розлучень. Останнім часом стали частіше звертатись за оформленням пенсій.

Ситуацію ускладнює те, що у Херсонській області центри надання адмінпослуг на етапі становлення і в них слабка матеріальна база. Згідно законодавства, послуги мають надаватися саме у таких центрах, але наразі кримчани змушені відвідувати кілька установ для отримання потрібних документів.

Місцева влада, представники якої були присутні на презентації результатів моніторингу, пообіцяла розглянути ці зауваження.

На думку громадських активістів, проблеми роботи центрів можна вирішити і без великого фінансування – наприклад, упорядкувавши інформаційні стенди в установах та розмістивши на сайтах райадміністрацій інформацію про графік роботи та номери телефонних ліній.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: