Кримчани їдуть від окупації у Львів – громадський діяч

Дата: 29 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Львів приймає вже третю хвилю переселенців з Криму. Багато хто вже встиг відкрити у місті власний бізнес.

Переселенець з Криму і громадський діяч Енвер Бекіров розповів про це у інтерв’ю “Громадському радіо“.

Якщо ми поглянемо на динаміку переселень, то в березні, в квітні, та навіть ще в лютому – це люди, які тікали від війни, вони розуміли, які події будуть пов’язані з анексією, з референдумом, яким чином буде реагувати міжнародна спільнота і Україна“, – сказав він.

Коли вони побачили, що Крим окуповано і війни не буде, почали повертатися, зазначає Бекіров.

За словами Бекірова, у другій хвилі були ті, хто зрозумів, що не виконуються обіцянки, які давала кримчанам російська влада та самопроголошена влада півострова, та побачив, як переслідують незгодних.

Третя хвиля – ті, хто не хоче, щоб їхніх дітей забрали до лав російської армії, та ті, хто зрозумів, що розвивати свій бізнес вони на півострові у таких умовах не зможуть.

На думку громадського діяча, Львів кримчани обирають тому, що переселенці першої хвилі розповіли наступним, як щиро їх там зустріли і як допомогли. До того ж, Львів розташований якнайдалі від агресивної Росії та є транзитною зоною, що важливо для тих, хто планує отримати закордонний паспорт і виїхати до країн Європи.Також мала ефект заява мера Львова Андрія Садового, який сказав, що вони готові приймати всіх, хто проти окупації.

Як зазначив Бекіров, Мережі центрів зайнятості і фінансової допомоги держави на півроку не достатньо, аби “люди могли існувати“. Тому діють інші програми допомоги: управління Верховного комісара у справах біженців та організація “Крим-СОС” впроваджували дві програми, одна з яких орієнтована на зайнятість і бізнес для переселенців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter