Почали роботу центри “Крим – Україна”, які допоможуть кримчанам вступити у виш на материку

Дата: 19 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні почали роботу освітні центри “Крим – Україна”, які допоможуть кримчанам вступити у виш на материку.

Про це повідомили у Центрі громадянської просвіти “Альменда”.

В “Альменді” нагадують, що як і у 2016 році, абітурієнти з Криму можуть за допомогою спеціалізованих освітніх центрів отримати атестат про середню освіту та подати документи у виш.

Для цього потрібно в першу чергу обрати один з 12 вишів, на базі якихо створені освітні центри “Крим – Україна”.

Список цих вишів є на сайтах Міністерства освіти і науки України та Центру громадянської освіти “Альменда”

“Ви можете вступити лише в один з 12 вищих навчальних закладів, який має квоти для зарахування абітурієнтів з тимчасово окупованого Криму для здобуття вищої освіти на конкурсних засадах за кошти державного бюджету”, – зазначають в “Альменді”.

В освітньому центрі кримчанам вкажуть, до якого уповноваженого освітнього закладу (школи) потрібно подати документи для отримання атестату, а також допоможуть підготувати ці документи, зокрема, освітню декларацію.

“Альменда” надає перелік документів, які потрібно подати до уповноваженого освітнього закладу:

  • освітню декларацію з наклеєною фотокарткою;
  • заява (особисто для повнолітнього) або заява від батьків (одного з батьків) або інших законних представників (для неповнолітніх);
  • документ, що посвідчує особу (пред’являється під час подання заяви);
  • бажано, але не обов’язково, додати до освітньої декларації інші матеріали (в паперовому вигляді або в форматі цифрових зображень), які прямо або побічно можуть підтвердити наведену в освітній декларації інформацію (табель, додаток до атестату, особиста справа).

Після цього у навчальному закладі можна буде пройти Державну підсумкову атестацію (ДПА) з української мови та історії України. При цьому ДПА може проводитися вже на наступний день після подачі заяви.

Довідку про результати здачі ДПА треба подати до освітнього центру “Крим-Україна”, разом з документом, що посвідчує особу, а також чотири кольорові фотографії розміром 3 х 4 см.

Документи приймаються до 18.00 20 липня 2017 року.

Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання можна не подавати, але можлива і подача сертифікатів за 2016 або 2017 року.

“Якщо Ви закінчили навчальний заклад не 2017 році, то вам необхідно додатково подати довідку внутрішньо переміщеної особи”, – додають в “Альменді”

Після подачі документів до освітнього центру потрібно здати один вступний іспит.

Який саме вступний іспит, визначає кожен вуз в залежності від спеціальності і спеціалізації.

Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Вступні іспити проводяться до 23 липня 2017 року.

Після цього абітурієнт бере участь в конкурсі на вступ до вишу в рамках квот.

Конкурсний бал визначається як сума середнього бала документа про загальну середню освіту (сума оцінок ДПА з української мови та історії України) та вступного профільного іспиту з предмету.

Квоти встановлюються в розмірі 20% (але не менше 1 місця) від максимального (загального) обсягу державного замовлення з відкритим і закритим конкурсних пропозицій.

Рейтингові списки вступників оприлюднюються не пізніше 12.00 24 липня 2017 року, а зарахування проводитися не пізніше 12.00 26 липня.

В рамках кампанії за вступ кримчан до вишів на материку організація записала відео, де студенти з Криму, які вже навчаються, закликають вступати до українських вишів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: