Кримська влада націоналізувала Ялтинську кіностудію та інші об’єкти

Дата: 17 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Всупереч рішенню суду Держрада Криму включила Ялтинську кіностудію до переліку об’єктів власності Криму.

Як повідомляє у лютневому звіті Кримська польова місія з прав людини, раніше 10 вересня Державна рада Криму скасувала рішення про акціонування і продаж контрольного пакету акцій Ялтинської кіностудії, таким чином провівши націоналізацію і передачу кіностудії у власність Криму.

Власник студії Сергій Аршинов звернувся до суду, вважаючи такі дії незаконними. Арбітражний суд Криму 3 лютого визнав неправомірною націоналізацію Ялтинської кіностудії і скасував постанову Держради Криму.

Проте представники Держради заявили про намір подавати апеляцію. Крім того, у суду виникли сумніви у правомірності закону від 8 серпня 2014 року “Про особливості викупу майна у Республіці Крим”, на підставі якого провели націоналізацію.

За словами власників, представники кримської влади відмовляються виплатити в рамках примусового викупу кадастрову вартість землі і компенсувати витрати з будівництва нових об’єктів на території кіностудії. Однак всупереч рішенню суду Держрада Криму включила Ялтинську кіностудію до переліку об’єктів власності Криму“, – зазначено у звіті.

Правозахисники повідомляють, що крім Ялтинської кіностудії влада Криму неправомірно націоналізувала й інші об’єкти власності. У список власності Республіки Крим були внесені майно Української фондової біржі, земельна ділянка і нерухоме майно Ялтинської кіностудії, майно Кримської філії публічної акціонерної компанії “Укртелеком”, майно санаторію “Зорі України” та Центрального військового санаторію “Ялтинський” Міністерства оборони України, водогін і свердловини у Байдарській долині та низку інших об’єктів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter