Крим можуть знову назвати частиною Росії у контракті на постачання електроенергії

Дата: 30 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Якщо у новому контракті Крим буде названо російським, на це мають звернути увагу РНБО, Генпрокуратура та президент.

Про це розповів лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини.

На думку Рефата Чубарова, громадська блокада Криму дозволила виконати два завдання: повернути питання деокупації у порядок денний внутрішньої політики України та загалом у інформаційний простір, а також зробити так, щоб утримання півострова обходилося окупаційній владі значно дорожче, ніж до цього. Блокада поки що не допомогла вирішити питання звільнення політв’язнів, утримуваних у Росії та у Криму. Але, на думку Чубарова, учасники блокади не могли не порушувати це питання та не намагатися звільнити політв’язнів будь-якими можливими методами.

Як зазначає лідер Меджлісу кримськотатарського народу, у контракті на постачання електроенергії півострів названо “Кримським федеральним округом”. Таким чином чиновники з української сторони, які підписали цей контракт з російською компанією, фактично визнали приналежність Криму до Росії. Міністр енергетики Володимир Демчишин, однак, зазначав, що у кінцевому варіанті таке формулювання відсутнє.

Контракт діє до 31 грудня 2015 року, і після цього електропостачання мають припинити. Але Чубаров вважає, що контракт можуть продовжити.

“У нас є органи, які мають наглядати за територіальною цілісністю, безпекою України. Якщо завтра Демчишин і далі постачатиме електроенергію до Криму на основі контракту, де будуть використані терміни, яких немає в законодавстві України, то тут безпосередньо мають втрутитися РНБО, Генеральна прокуратура, та, власне, президент як гарант територіальної цілісності України“, – говорить Чубаров.

На його думку, у контракті мало би бути написано, що електроенергія постачається до автономної республіки Крим, тимчасово окупованої Російською Федерацією, але навряд чи це буде зроблено.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: