Нарощування військ на кордоні з Україною: країни ОБСЄ вимагають від Росії пояснень

Дата: 12 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

Країни-члени ОБСЄ засудили дії Росії з перекидання військ до кордонів України й вимагають пояснень від Російської Федерації з цього приводу.

Про це йдеться у звіті про засідання ОБСЄ від 10 квітня, повідомляє “Радіо Свобода”.

Джерело фото: Укрінформ

Ініціатором засідання стала Україна, а Російська Федерація, від якої вимагали дати пояснення своїм діям, від участі відмовилася.

Португалія, яка наразі головує в Європейському Союзі, висловила від імені блоку стривоженість погіршенням безпекової ситуації на Сході України й рухом військ Росії на кордоні з Україною та в окупованому Криму:

“Португалія та Євросоюз закликали Російську Федерацію вжити необхідних кроків для деескалації ситуації та долучитися до змістовного діалогу та конструктивних консультацій. Португалія висловила свою повну підтримку запиту України на активацію механізму зниження ризиків згідно з пунктом 16 Віденського документа 2011 року”.

Крім того, згідно з текстом, Португалія та блок підтримали кроки України й “закликали сторони утриматися від дій та риторики, які можуть призвести до посилення напруги”.

Схожу позицію висловила Велика Британія, яка зажадала “більшої прозорості” щодо дій російської армії та висловила стурбованість рішенням Москви не брати участі в засіданні. Лондон запропонував Росії відповісти, чому вона не поінформувала ОБСЄ про свої дії на кордоні.

Канада своєю чергою адресувала Росії питання щодо того, коли та планує завершити свою військову активність, коли війська повернуться до місць постійної дислокації та чому Кремль не поінформував про свої “навчання”, особливо з огляду на те, як близько вони відбуваються до кордонів сусідньої держави.

“Сполучені Штати підкреслили, що відсутність прозорості вказує на те, що це не є рутинні та заздалегідь заплановані військові навчання. Німеччина, також виступаючи від імені Франції, вказала на тривогу через масштабні пересування військового контингенту Росії на кордоні з Україною, яку можна розвіяти належними поясненнями”, – йдеться у звіті.

Німеччина та Франція також розкритикували відповідь Росії щодо пересування її військ як надто стислу і загальну.

Схожі позиції, а також підтримку суверенітету і територіальній цілісності України висловили Грузія, Польща, Латвія, Литва та Туреччина. Швейцарія подякувала Україні за рішення ініціювати засідання і заявила, що “уважно стежить за розвитком подій”.

Як відомо, 30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак у Верховній Раді заявив, що Росія під виглядом підготовки до військових навчань “Запад-2021” стягує війська до кордону з Україною, у Брянську і Воронезьку області РФ, та до окупованого Криму.

1 квітня українська розвідка відзвітувала, що Росія готує масштабні провокації й може ввести бойовиків вглиб України, а президент Володимир Зеленський провів таємну нараду щодо загострення на Донбасі та можливого нападу Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: