Кожен третій підліток в Україні мав перший секс після 15 років – дослідження

Дата: 22 Травня 2019
A+ A- Підписатися

У віці 13–17 років кожен четвертий хлопець та кожна восьма дівчина в Україні мають досвід статевих стосунків.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), серед 10–17-річних українців.

Експерти зазначають, що кожен третій підліток, який має досвід статевих стосунків, не використовував презервативу під час першого статевого акту.

“Лише 12% опитаних підлітків мають знання про шляхи передання ВІЛ. Цей показник є суттєво нижчим від необхідного показника поінформованості серед молоді (95%). Найбільшу роль у поширенні інформації про ВІЛ/СНІД відіграють учителі (57%), інтернет (56%), медичні працівники (45%) та батьки (40%)”, – зазначають у ЮНІСЕФ.

Водночас більш ніж половина опитаних респондентів знає, куди можна звернутися для проходження тестування на ВІЛ.

Також експерти спитали в українських підлітків про їхнє ставлення до алкоголю, куріння та наркотиків. Виявилось, що вже в 10 років кожний сьомий опитаний має досвід споживання алкоголю, а серед 17-річних хоча б раз споживали алкоголь понад 60%. 

“Серед підлітків віком 11–17 років досвід тютюнокуріння мають 16% дівчат та 24% хлопців. Особливо тривожними є показники споживання тютюну серед 15-річних юнаків. Понад 40% хлопців у цій віковій категорії підтвердили, що вони палять. Хоча б один раз протягом життя марихуану вживали 8% підлітків віком 13–17 років. Дослідження відзначає помітне зменшення цього показника від початку дослідження у 2012 році, коли цей показник становив 23%”, – розповідають експерти. 

Як відомо, сексуальна просвіта виявилася найбільш затребуваним курсом у школі, який стосується здоров’я. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: