Контактна група у Мінську домовилась про припинення вогню на Донбасі

Дата: 18 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Тристороння контактна група за участі представників ОРДЛО у Мінську домовилась про припинення вогню на Донбасі з опівночі 21 липня 2019 року. 

Про це повідомила речниця представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер

Припинення вогню має діяти, за її словами, безстроково. Додатково члени контактної групи домовились забезпечити повний та безпечний доступ моніторингової місії ОБСЄ по всій території України згідно з її мандатом для моніторингу.

“Завершено розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської. Домовлено, що найближчим часом відбудеться одночасний, синхронний демонтаж фортифікаційних споруд, який розпочнеться зі знесення споруди ОРЛО на мосту, а також відбудеться деполітизація – будуть прибрані символи квазіугруповань. Українська сторона в найкоротші строки готова забезпечити свою частину ремонту мосту”, – додала Оліфер. 

Також у Мінську члени групи підтвердили місцезнаходження 69 українців, які перебувають у полоні бойовиків, та 208 людей, які сидять в українських тюрмах та чекають обміну зі сторони ОРДЛО: 

“Домовились в найстисліші терміни провести роботу в двох паралельних напрямках: юридична очистка і підготовка до взаємного звільнення підтверджених осіб та подальше підтвердження утримуваних осіб”.

Наостанок Оліфер зазначила, що наразі у питанні забезпеченні сталого мобільного зв’язку на всій території Донбасу також є позитивні зрушення. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: