Конституційний Суд просять пояснити, що таке “гідні умови життя” людини

Дата: 06 Травня 2020
A+ A- Підписатися

142 народні депутати просять Конституційний Суд роз’яснити положення абзацу четвертого преамбули Конституції щодо “гідних умов життя” людини.

Відповідне подання опублікували на сайті КС.

З проханням розтлумачити положення про “гідні умови життя” звернулися депутати фракції “Слуга народу”. Вони наголосили, що офіційна інтерпретація положень абзацу четвертого преамбули Основного закону сприятиме дотриманню принципів соціальної держави, втілених у ратифікованих Україною міжнародних актах, зокрема Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Нардепи попросили залучити до участі в провадженні голову комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, нового представника України в робочій підгрупі ТКГ з гуманітарних питань Галину Третьякову.

Як відомо, в абзаці четвертому преамбули Конституції йдеться, що “Верховна Рада України від імені Українського народу – громадян України всіх національностей, виражаючи суверенну волю народу, спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на основі здійсненого українською нацією, усім Українським народом права на самовизначення, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя… приймає цю Конституцію – Основний закон України”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: