Конституційний Суд вирішив, що ДАІ не має права штрафувати на місці

Дата: 28 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Співробітники ДАІ мають право лише скласти протокол за місцем порушення, а постанову про притягнення до адмінвідповідальності мають виносити в районному відділі Державтоінспекції.

Як пише “Укрінформ“, про це йдеться у рішенні Конституційного Суду України від 26 травня, яке оприлюднив сьогодні голова суду Юрій Баулін.

Положення частини 1 статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке передбачає, що “справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення”, в аспекті порушеного в конституційному поданні питання необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення “за місцем його вчинення” визначає адміністративно-територіальна одиниця, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого розглядати справу про адміністративне правопорушення“, – йдеться у резолютивній частині рішення суду.

За словами Віктора Шишкіна, судді-доповідача у справі, перелік випадків, коли особу можна притягти до відповідальності безпосередньо на місці, є вичерпним. У всіх інших випадках співробітник ДАІ “повинен скласти протокол, опитати свідків, отримати пояснення від особи, яку притягують до відповідальності, та відправити цей протокол уповноваженому органу“.

Згідно з рішенням Конституційного Суду, штрафувати на місці можна у випадку порушення вимог пожежної безпеки в лісах, порушення правил полювання, рибальства, карантину тварин, ветеринарно-санітарних вимог, викидання сміття із вікон і дверей вагонів поїздів, безквиткового проїзду та прояву неповаги до суду. Порушення правил дорожнього руху не входить до цього переліку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: