Конкурс із продажу Лук’янівського СІЗО оголосять у грудні

Дата: 02 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції має намір оголосити інвестиційний конкурс з продажу Київського (Лук’янівського) слідчого ізолятора в грудні.

Про це в інтерв’ю Українським новинам повідомив заступник міністра юстиції з питань пенітенціарної системи Денис Чернишов.

“Ми розраховуємо, що десь у середині грудня буде оголошено інвестиційний конкурс, – він буде проходити у два етапи”, – сказав він.

На першому етапі Міністерство юстиції має намір звернутися з пропозицією подати передпроектні пропозиції. На другому, фінальному етапі, міністерство визначить переможця серед тих компаній, проекти яких будуть відповідати заданим критеріям. Та компанія, яка запропонує найкращий проект, і виграє в конкурсі.

У рамках державно-приватного партнерства вона зобов’язана буде побудувати нове СІЗО в селищі Коцюбинське (Київська область), і тільки після введення об’єкта в експлуатацію переможець отримає право експлуатувати територію Лук’янівського слідчого ізолятора.

Чернишов відзначив, що потенційні інвестори вже почали проявляти інтерес до цього проекту.

Мін’юст заявляє про нормативну оцінку вартості земельної ділянки площею 3 га під Лук’янівським СІЗО у 9,6 млн гривень.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України влітку заявляло, що хоче продати Лук’янівське СІЗО на засадах державно-приватного партнерства, у рамках якого інвестор має збудувати новий пенітенціарний комплекс на виділеній для цього ділянці за межами Києва чи у віддалених районах міста.

“Після завершення будівництва та перенесення Лук’янівського СІЗО у новий комплекс за містом, такий приватний інвестор отримав би у приватну власність земельну ділянку та нерухоме майно, що знаходиться на ній, у рахунок погашення заборгованості за витрачені кошти для будівництва нового СІЗО”, – пояснила заступниця міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

Також Мін’юст шукає проект побудови пенітенціарного закладу, який був успішно реалізований і запущений в експлуатацію протягом останніх десяти років у країнах ЄС, аби аналогічний проект можна було відтворити і в Україні. Фінансисти зараз обраховують хоча б попередній кошторис будівництва нового закладу київського СІЗО.

Ініціативу Мін’юсту підтримують правозахисники, які неодноразово наполягали на кардинальних змінах умов перебування в СІЗО.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: