Конгрес США представив резолюцію з осудом повернення Росії до ПАРЄ

Дата: 04 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Співголови двопартійного Конгресового українського кокусу представили резолюцію, яка засуджує рішення ПАРЄ про поновлення права голосу делегації РФ.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на відповідний документ. 

Резолюцію, у якій нагадують про злочини РФ проти України, у Конгресі представили демократи Марсі Каптур та Майк Квіглі, а також республіканці Браян Фітцпатрік і Енді Гарріс.

“Рішення Ради Європи повернути повне право голосу Росії та її диктатору Путіну викликає глибоке занепокоєння. Росію було справедливо вигнано з Ради Європи за атаку проти суверенітету України в Криму. Російські сили не лише залишилися в Криму, Росія розпочала смертоносну війну на українському Донбасі та продовжила вчиняти у всьому світі дестабілізаційні дезінформаційні кампанії, спрямовані на підрив міжнародних демократичних інституцій”, – нагадують світу конгресмени. 

Згадали в документі й про атаку російських силовиків на українські кораблі в Азовському морі наприкінці минулого року, внаслідок якої в полон потрапили 24 моряки. 

“Росію не має бути винагороджено за її антидемократичну поведінку, що постійно повторюється. Закликаємо всіх своїх колег у Палаті представників підтримати цю двопартійну резолюцію”, – підсумовують американські політики. 

Як відомо, вночі 25 червня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким дозволила Росії повернутися до сесійної зали та не виконувати жодних умов, пов’язаних з відновленням територіальної цілісності України. За відповідне рішення проголосували 118 депутатів, 62 – проголосували проти, а 10 – утримались. Того ж дня на знак протесту проти повернення Росії українська делегація призупинила участь у роботі асамблеї, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації.

Згодом у доповіді моніторингового комітету ПАРЄ щодо повноважень російської делегації серед вимог та закликів до Росії журналісти не знайшли пунктів, пов’язаних з питаннями окупованого Криму та військової агресії на Донбасі. Проте в документі залишили питання сплати Росією внесків. 

ДОВІДКА. Росію позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у 2014 році після незаконної анексії Криму. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: